سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

شبکه اینترنت کشور در حالت نرمال است

شبکه اینترنت کشور در حالت نرمال است

تاریخ درج: ۱۴۰۰/۸/۲۲ تعداد بازدید: 240

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند، با آغاز سال تحصیلی جدید و افزایش مصرف اینترنت کاربران با توجه به مجازی بودن آموزش، شاهد کاهش کیفیت اینترنت بوده‌ایم و شکایات زیادی از طریق سامانه 195 وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با کندی اینترنت ثبت شده است.

کندی اینترنت

مجید حقی، معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در رابطه با کاهش کیفیت اینترنت بیان کرد: با افزایش پهنای باند بین‌الملل در شرکت ارتباطات زیرساخت و افزایش ظرفیت لینک‌های داخلی به‌ویژه در لایه مخابرات در اپراتورها در حال حاضر کیفیت شبکه اینترنت در حالت نرمال قرار دارد.

مجید حقی به دستور عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کمیته ویژه‌ای جهت بررسی و حل مشکلات کندی اینترنت در برخی نقاط کشور با حضور مدیران رگولاتوری، شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورهای ثابت و سیار ایجاد شده است و با افزایش پهنای باند بین‌الملل در شرکت ارتباطات زیرساخت و افزایش ظرفیت لینک‌های داخلی به ویژه در لایه مخابرات در اپراتورها در حال حاضر کیفیت شبکه اینترنت در حالت نرمال قرار دارد.

حقی علت اصلی کندی اینترنت را بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و آموزش مجازی دانست. با آغاز سال تحصیلی جدید استفاده از اینترنت افزایش چشم‌گیری داشته است که باعث کندی و کاهش کیفیت اینترنت به ویژه در شاخص pocket lost (بسته‌های گمشده) شده است.

معاون امور پستی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ادامه اظهار داشت: در کنار اقدامات رگولاتوری، شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورهای ارتباطی برای افزایش ظرفیت داخلی و پهنای باند بین‌الملل، به دلیل تغییر زمان بندی کلاس‌های مدارس و مراکز آموزش عالی و پراکندگی آن در ساعات صبح و بعدازظهر، ساعت‌های اوج مصرف در طول شبانه‌روز تغییر کرده و در پی آن کیفیت شبکه نیز بهتر شده است.

وی در ادامه تاکید کرد فرآیند پایش کیفیت در شبکه دیتای کشور، امری مستمر است و به طور مرتب در دستور کار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار دارد تا مردم از خدمات با کیفیت در این حوزه بهره‌مند شوند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!