سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

ثبت نام  3 میلیون نفر برای اینترنت هدیه آموزش مجازی

ثبت نام 3 میلیون نفر برای اینترنت هدیه آموزش مجازی

تاریخ درج: ۱۴۰۰/۷/۲۴ تعداد بازدید: 507

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، تاکنون 3 میلیون نفر از اساتید دانشگاه، حوزه، معلمان، دانشجویان و طلاب برای دریافت بسته اینترنت هدیه که جهت آموزش مجازی در نظر گرفته شده است ثبت نام کرده‌اند. از این تعداد شماره که در اختیار اپراتور‌ها قرار گرفته حدود 2 میلیون شماره مربوط به دانشجویان و طلاب، حدود 850 هزار شماره مربوط به معلمان و حدود 120 هزار شماره مربوط به اساتید دانشگاه و حوزه می‌باشد.

اینترنت هدیه

پس از شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن آموزش، پلتفرم‌هایی جهت دسترسی به آموزش مجازی در نظر گرفته شد. با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای مسئولیت اجتماعی خود در آموزش الکترونیکی و دسترسی عادلانه همگانی به آموزش مجازی، بسته‌های اینترنت هدیه رایگان برای آموزش مجازی درنظر گرفته شد.

ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات در رابطه با آموزش مجازی و بسته‌های هدیه اینترنت اعلام کرده با توجه به پایان فرایند ثبت‌نام دریافت بسته‌های اینترنت هدیه برای اساتید، معلمان، دانشجویان و طلاب، شماره‌ تلفن متقاضیانی که ثبت‌نام آنها در سامانه مرتبط با موفقیت انجام شده، به اپراتورها ارسال شده تا اقدامات فنی لازم جهت فعال‌سازی بسته‌ها برای آن‌ها صورت پذیرد البته فرایند فعال‌سازی بسته‌ها توسط اپراتورها نیز از هفته گذشته آغاز شده و در حال تکمیل است.

به گفته وی با توجه به احتمال کامل نبودن اطلاعات واصله از نهادهای متولی به ویژه در ارتباط با دانشجویان جدیدالورورد، امکان ثبت اعتراض در سامانه نیز پیش‌بینی شده بود. اطلاعات این دسته از افراد نیز به نهادهای متولی ارسال شده است تا پس از اخذ تأییدیه، بسته هدیه اینترنت به این گروه نیز اختصاص پیدا کند.

معاون وزیر ارتباطات در رابطه با بسته هدیه برای دانشجویان و طلاب اتباع غیرایرانی یا زیر 18 سال که فاقد مالکیت سیم‌کارت اظهار کرد: پیگیری‌های لازم جهت دریافت اطلاعات این دو گروه نیز در حال انجام است و به محض دریافت اطلاعات از نهادهای متولی، اقدامات فنی لازم جهت اختصاص بسته اینترنت هدیه برای آن‌ها نیز انجام خواهد شد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!