سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، صادق عباسی شاهکوه، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در رابطه با تغییرات ایجاد شده در بسته‌های اینترنت بیان کرد: تغییرات ایجاد شده بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم بوده و تخلفی رخ نداده است.

 افزایش تعرفه اینترنت

صادق عباسی شاهکوه در رابطه با سوال عدم شفافیت در اطلاع رسانی تغییرات و افزایش تعرفه‌های بیان کرده: ما در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بیانیه‌ای دادیم و شفاف اعلام کردیم، این در حالی است که مصوبه جدیدی نبوده است که بخواهیم اطلاع‌رسانی کنیم، اما بااین‌وجود اطلاع‌رسانی کردیم.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همچنین اعلام کرد اپراتور‌ها برخی بسته‌های ارزان‌قیمت خود را که زیر قیمت کف و غیرقانونی ارائه می‌کرده‌اند، حذف کرده‌اند. به گفته وی این بسته‌ها طی سه سال گذشته در راستای تنبیه اپراتورها عرضه شده است و اکنون زمان این تنبیه به پایان رسیده است. آخرین مصوبه تعرفه اینترنت همراه مربوط به سال 95 و اینترنت ثابت مربوط به سال 96 است و بعدازاین تاریخ، کمیسیون مصوبه‌ جدیدی در این رابطه نداشته‌ است.

صادق عباسی شاهکوه بیان کرد طی بررسی‌های صورت گرفته در بسته‌های اینترنت و تعرفه‌های جدید، یکی از اپراتورهای ثابت ابهاماتی وجود داشت که بلافاصله تا تکمیل بررسی‌ها برگردانده شد بقیه تغییرات بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم بوده و تخلفی رخ نداده است.

عباسی شاهکوه در رابطه با تعیین کف و سقف قیمت بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات برای اپراتورها افزود: اگر اپراتورها بین کف و سقف قیمت بفروشند و با دلایل توجیهی عدم مخالفت سازمان را گرفته باشند تخلفی نکرده‌اند و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به‌عنوان ناظر مصوبات کمیسیون تنظیم برای رعایت حدود قانونی قیمت‌ها بسیار حساسیت دارد و هرگونه افزایش حداقلی در چارچوب مقررات هم حتماً باید با توجیهات کامل و اطمینان از تداوم خدمت و افزایش کیفیت شبکه باشد.

معاون وزیر ارتباطات همچنین تاکید کرد: سازمان تنها در یک مورد دستور می‌دهد آن‌هم زمانی که اپراتوری بالاتر از سقف قانونی یا پایین‌تر از کف قیمت‌گذاری کند. چراکه آنچه واقعاً بازار را تنظیم می‌کند رقابت است. اگر بالاتر از سقف باشد باید فوری برگردند اگر پایین‌تر از کف باشد معمولاً دستور نمی‌دهیم بالاتر از کف سرویس بدهند بلکه مطابق مقررات دستور می‌دهیم حداقل سه سال ادامه دهند یعنی به‌طورکلی دستورات رگولاتوری همیشه به سمت حمایت از مصرف‌کننده است. پس دستور افزایش نمی‌تواند از سمت رگولاتوری صادر شود.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پایان افزود: از اپراتورها خواسته‌ایم تا حد امکان این افزایش‌ها حداقلی باشد و تلاش کنند با تعریف بسته‌های مناسبتی یا هر روش دیگر اقشاری از جامعه که ممکن است دچار مشکل شوند را در نظر بگیرند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!