سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در در حاشیه بازدید از نمایشگاه ظرفیت شبکه ملی اطلاعات و توانمندی داخل برای توسعه شبکه فیبر نوری گفت: هیچ اپراتوری به بهانه افزایش دو درصدی حق السهم دولت، حق افزایش تعرفه اینترنت را ندارد.

اصلاح تعرفه

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرده است که تعرفه‌ها‌ی جدید توسط سازمان تنظیم مقررات اعلام می‌شود و فقط با اعلام این سازمان حق تغییر نرخ‌ها وجود خواهد داشت.

زارع پور افزایش دو درصدی حق السهم دولت را رقم قابل توجه‌ای جهت تغییر در نرخ‌ها نمی‌داند و با توجه به اینکه این رقم در سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است که آن هم مشمول خیلی از اپراتورها نشد است و درنتیجه هم اکنون این افزایش دو درصد نباید بهانه‌ای باشد برای اینکه افزایش نرخی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اتفاق بیفتد.

وی در پایان در رابطه با اصلاح تعرفه‌ها بیان کرد: طبق روالی که وجود دارد، تعرفه‌ها اصلاح خواهد شد اما ربطی به این افزایش ندارد ما در حال پیگیری از شورای نگهبان هستیم که این دو درصد که در بودجه سال 1401 از حق السهم دولت از محل درآمد اپراتورها افزایش می‌یابد، کسر شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با برنامه ریزی برای ایجاد 20 میلیون پورت فیبر نوری و تقویت توان تولید داخل برای تجهیزات این پروژه گفت: ما در دولت سیزدهم به دنبال راه اندازی شبکه پرسرعت و باکیفیت هستیم و تنها راه توسعه را شبکه فیبر نوری منازل می‌دانیم. بر این اساس تولید تجهیزات بومی از جمله الزامات این پروژه است و ما از آن حمایت می‌کنیم.

بازارسازی مهمترین نوع حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات است و راه اندازی پورت فیبر نوری باعث می‌شود چرخ صنعت تولید در حوزه ارتباطات به حرکت درآید. وقتی تقاضا ایجاد شود تولید نیز رونق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه دولت برای حوزه توسعه فیبرنوری بسته حمایتی پیش بینی کرده، گفت: در جلسه دیروز هیأت دولت اولین قدم برداشته شد و ما مصوب کردیم دولت از سه درصد حق السهمی که از اپراتورهای ثابت می‌گیرد، بگذرد تا این رقم صرف توسعه شود البته این مصوبه منوط بر این است که اپراتورها پورت فیبر نوری راه اندازی کنند. این اولین قدم است و ما بسته حمایتی دیگری هم داریم که امیدواریم در جلسه چهارشنبه هیأت دولت به تصویب برسد تا بتوانیم به سرعت توسعه این پروژه را پیش ببریم.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!