سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح دیروز در اینستاگرام خود در مورد دلایل کاهش کیفیت شبکه‌های اینترت و همچنین اوضای اپراتورهای تلفن همراه صحبت کرد.

راهکارهای جهرمی برای افزایش سرعت اینترنت اپراتورهای تلفن همراه

جهرمی در این مصاحبه خود ضمن صحبت در مورد دلایل افت کیفیت و سرعت اینترنت تلفن همراه در مورد فیبرکشی در کشور و وضعیت فعالیت سرویس‌های ارزش افزوده توضیح داد.

از آنجایی که شکایت‌های زیادی از طرف کاربران در مورد کاهش سرعت اینترنت اپراتورها،  به دست وزیر ارتباطات می رسد، وی دستور به تشکیل کارگروهی جهت بررسی دقیق علت این مشکلات داده بود که با توجه به تحقیقات انجام شده در مورد کاهش سرعت اینترنت روی تکنولوژی 3G و 4G نتیجه آن بدین صورت است که با توجه به نیازی که سیستم‌های هواپیمایی کشوری داشت از یک ماه گذشته، مجبور شدیم که میزانی از پهنای باند روی باند 900 مگاهرتز را به سیستم‌های هواپیمایی اختصاص دهیم.

به گفته او این باند فرکانسی برای  ارائه خدمات نسل سوم همراه در اختیار اپراتور اول تلفن همراه (همراه اول) بوده که درنهایت با به اشتراک گذاری آن با سیستم هواپیمایی از کیفیت ارائه خدمات اینترنتی این اپراتور کاسته شده است. او افزود: "خدمات صوت همراه اول هم روی همین فرکانس است که به همین دلیل با اشباع جدی در کانال فرکانسی مواجه شده است. از سوی دیگر مسئله‌ای که مزید بر علت شده، طرح های تشویقی اپراتورهاست که به صورت رایگان به کاربران داده می شود و ظرفیت کانال فرکانسی را تکمیل می‌کند."                                                                                                                                         نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!