سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


با توجه با اعلام سخنگوی گمرک، سیدروح اله لطیفی، از تاریخ 12 مهر ماه سال جاری رجیستری تلفن همراه مسافری در مبادی ورودی و صرفا به‌صورت حضوری انجام خواهد‌شد. لازم به ذکر است مسافران می‌بایست مدارک خرید تلفن همراه را، به‌همراه خود داشته باشند.

رجیستر رند
سید‌روح‌اله لطیفی اعلام کرد بر اساس تصمیم اتخاذ شده ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مصوبه تصویب شده در تاریخ 27 مرداد ماه و در راستای جلوگیری از سواستفاده از اطلاعات مسافرین ورودی برای رجیستری گوشی تلفن همراه ،اظهار و ثبت تلفن همراه مسافرین، صرفا در محل مبادی ورودی کشور و پس از احراز هویت دقیق و تشخیص غیرتجاری بودن و طی تشریفات گمرکی در لحظه ورودبه کشور انجام شود .

سخنگوی گمرک در ادامه افزود: برابر مندرجات متن مصوبه مذکور، پس ازدوازدهم مهر ماه ، هرگونه ثبت غیر حضوری تلفن همراه مسافری و بعد از خروج از گمرکات اجرایی مبادی ورودی ، توسط مسافرین ممانعت به عمل می‌آید.

دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک اظهار داشت از 12 مهر ماه کارشناسان گمرک در گیت های ورودی مبادی مربوطه حاضر خواهند شد و به ارائه خدمات و انجام تشریفات گمرکی براساس این مصوبه با رعایت کامل مقررات خواهند پرداخت.

وی در پایات تاکید کرد مسافرین اسناد و مدارک خرید تلفن را با خود به همراه داشته باشند تا در صورت عدم وجود شناسه ارزش در سامانه ارزش گمرک همکاران ما  نسبت به پذیرش ارزش کالا و ادامه تشریفات گمرکی اقدام  کنند تا پس از آن  دفتر تعیین ارزش گمرک، تصمیمات لازم را اخذ کند.

پیش از این اعلام شده بود که رجیستر تلفن همراه منوط به ثبت شماره سیم‌کارتی است که دست‌کم 20 روز پیش از زمان فعال‌سازی گوشی، فعال شده باشد. این فعال‌سازی اعم از صدور اولیه، IMSWAPS، انتقال مالکیت و... است. امید است با اجرای دو مصوبه آخر، قاچاق گوشی تلفن همراه به حد‌اقل برسد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!