سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، معضل سیم کارت‌های بی هویت جز مسائلی است که چندین  سال گریبان‌گیر بسیاری از مشترکین می باشد و با آن که هم اپراتورها و هم سازمان تنظیم مقررات تلاش‌های زیادی برای حل این مشکل کرده‌اند اما همچنان بعضی وقت‌ها شاهد معامله این دست از سیم کارت‌ها هستیم.

بسیاری از این سیم کارت‌ها در واقع همان هدیه‌هایی هستند در هنگام خریدن سیم کارت جدید به مشترکین داده می شود. با توجه به این که از این سیم کارت ها برای کارههای خلاف و کلاهبرداری استفاده می شود، بسیاری مواقع قیمت آنها تا 200 هزار توان هم فروخته می شود.

استفاده از سیم کارت های بی هویت برای کلاهبرداری و سواستفاده

یکی از کارهایی که از سال 95 سی توسط سازمان تنظیم مقررات برای جلوگیری از سواستفاده  از سیم کارت های بی هویت انجام شد،  ثبت سیم کارت های خریداری شده با کد ملی خریدار می باشد. .گفتنی است  درهمان زمان معاون سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد حدود 3 میلیون و 100 هزار سیم‌کارت ایرانسل، 3میلیون و 140 هزار سیم‌کارت همراه اول و 40 هزار عدد سیم‌کارت تالیا بی‌هویت بودند.

البته با توجه به تحقیقات انجام شده در خصوص سیم کارت های بی هویت مشخص شد که بسیاری ازسیم کارت ها توسط دستفروشان خیابانی یا دکه های روزنامه فروشی با قیمت های 5 هزار و 10 هزار به سودجویان فروخته می شود. جالب‌تر این‌که این سیم‌کارت‌ها هیچ شناسنامه و به اصطلاح پوکه‌ای هم ندارند و شما هم بعد از پایان تاریخ مصرف‌شان دیگر نمی‌توانید آنها را فعال کنید. 

اگر شما از کاربران اینستاگرام یا فضای مجازی هستید،  با سزچ کردن هشتگ سیم‌کارت بدون سند در اینستاگرام  به پیج هایی می رسید که به راحتی سیم کارت های بدون هویت را می فروسند.

از آنجایی که افراد سودجو با سوءاستفاده از کم‌اطلاعی برخی مشترکان سیم‌کارت‌هایی که به نام آنها ثبت شده را در اختیار گرفته و به فروش می‌رسانند، از این رو مشترکین باید از تعداد سیم کار‌ های که به نامشان ثبت شده است اطلاع داشته باشند.

در کل چندین روش برای استعلام تعداد خطوط ثبت شده به نام شخص وجود دارد که یکی از روش‌های پیشنهادی ارسال کد ملی مالک خط به یکی از شماره‌های 3000150 و 3000504901 می‌باشد، تا از طریق یکی از خطوط تحت مالکیت، نسبت به استعلام تعداد خطوط ثبت شده به نام خود اقدام کنند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!