سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه

راهنمای درج  و انتخاب اطلاعات تماس :

پس از ورود به سایت و سپس پنل کاربری ، در منوی سمت راست پنل ،  روی گزینه اطلاعات تماس کلیک نمایید.

این بخش در واقع پروفایل کاربر و شامل موارد زیر است :

-- انتخاب تصویر :

در نسخه جدید سایت هر کاربر می تواند یک تصویر به عنوان نمایه کاربری خود انتخاب نماید. این تصویر می تواند ، تصویر شخصی و یا لوگوی فروشگاه باشد. توجه داشته باشید که حجم فایل انتخابی باید کمتر از 80 کیلوبایت و فرمت آن باید یکی از فرمتهای jpg ، png و یا gif باشد.

-- نام تجاری :

در این بخش نام فروشگاه یا برند تجاری خود را درج نمایید. توجه داشته باشید که سایر کاربران در وب سایت ، شما را با این نام خواهند شناخت. کاربران شخصی و غیر فروشگاهی می توانند در این قسمت نام شخصی خود را درج نمایند.

-- درج نام و نام خانوادگی.

-- انتخاب استان و شهر :

انتخاب نام استان و شهری که در آن فعالیت دارید.

-- تاریخ تولد

-- گزینه ذخیره :

پس از وارد نمودن اطلاعات فوق با کلیک روی گزینه ذخیره ، این اطلاعات ثبت خواهد شد.

جدول اطلاعات تماس :

در نسخه جدید سایت ، کاربران امکان بهره مندی از سه شماره موبایل و سه شماره ثابت به عنوان اطلاعات تماس خود را دارا می باشند. ثبت و فعالسازی دست کم یک شماره موبایل جهت درج آگهی فروش سیم کارت و فعالیت در سایت ضروری و کافی است. اما به علت نیاز کاربران در نسخه های قبلی ، امکان درج چند شماره تماس در یک اطلاعات تماس و نمایش آنها در سایت فراهم شده است. چراکه برخی از کاربران تمایل دارند که بیش از یک تلفن همراه و یا بیش از یک تماس ثابت در آگهی های آنها منعکس گردد. از سوی دیگر برخی از کاربران بنا به دلایل زیر تمایل دارند که چند اطلاعات تماس مجزا ، متشکل از شماره تماس های مختلف دفتر خود داشته باشند.

به عنوان مثال :

الف)

برخی از فروشندگان دارای شعب مختلفی هستند .

ب)

در دفتر خود مدیران فروش متعددی دارند.

ج)

تمایل دارند در برخی از شماره های خاص خود ، شماره تماس مستقیم مدیریت دفتر منعکس گردد.

مبتنی بر این نیازها این امکان در سایت جدید فرآهم شده است که چند اطلاعات تماس مختلف ، ثبت شده و در زمان درج هر سیم کارت کاربر بتواند بر اساس نیاز خود یکی از آنها را جهت نمایش در آگهی مورد نظر انتخاب نماید.

نحوه استفاده از گزینه های اطلاعات تماس :

شما در هر اطلاعات تماس امکان درج یک شماره اصلی دارید که این شماره ، حتما باید شماره موبایل باشد چرا که کد فعالسازی شماره تماس ، به همان شماره پیامک می شود. همچنین امکان درج 5 شماره دیگر نیز در هر اطلاعات تماس فرآهم شده است.

نکته مهم این است که هر شماره موبایل فقط در یک اطلاعات تماس می تواند شماره اصلی باشد و شماره اصلی پس از ثبت ، امکان تغییر نخواهد داشت.

-- اضافه کردن :

با کلیک روی این گزینه ، پنجره ای جدید را مشاهده خواهید کرد که در آن می توانید اطلاعات تماس خود را مشتمل بر یک شماره موبایل ، به عنوان شماره اصلی و 5 شماره تماس دیگر را درج نمایید.

لازم به ذکر است که می توانید از فاصله جهت نمایش بهتر شماره های تماس استفاده نمایید. همچنین نشانی محل فعالیت خود را نیز در پایین همین پنجره درج نمایید.

پس از تکمیل این قسمت و کلیک روی گزینه ثبت ، مشخصات تماس شما در جدول اطلاعات تماس درج می گردد.

-- فعالسازی :

بعد از ثبت اطلاعات تماس ، کد فعالسازی بر روی شماره همراه اصلی شما ارسال می گردد. بنابراین با کلیک روی گزینه فعالسازی ، در ستون کدفعالسازی ، وارد صفحه فعالسازی شماره تماس می شوید. در این صفحه و در قسمت ثبت کد فعالسازی ، کد ارسالی از طرف سایت را وارد کرده و روی گزینه ثبت و تایید کلیک نمایید.

-- تایید شده :

در صورت انجام فرآیند فعالسازی به صورت صحیح ، پیام موفقیت در فعالسازی نمایش داده شده و در جدول اطلاعات تماس ، عبارت تایید شده ، در ستون کدفعالسازی نمایان می گردد.

-- ارسال مجدد کد فعالسازی :

در صورتی که بنا به هر دلیلی ، موفق به دریافت کدفعالسازی نشدید؛ می توانید با کلیک روی گزینه ارسال مجدد ، کد جدیدی دریافت نموده و مطابق توضیحات مندرج در بند قبلی اقدام به فعالسازی و تایید شماره تماس خود نمایید.

-- ویرایش اطلاعات تماس :

در صورتی که نیاز به ویرایش شماره های تماس و یا آدرس خود داشته باشید ، می توانید از گزینه ویرایش جهت اعمال تغییرات استفاده نمایید. باید توجه داشته باشید که شماره همراه اصلی شما غیر قابل ویرایش است.

-- حذف کردن :

با استفاده از این گزینه شما می توانید یک اطلاعات تماس را به صورت کامل حذف نمایید. البته باید توجه داشته باشید که با این اطلاعات تماس هیچ گونه سیم کارتی را در سایت آگهی نکرده باشید. در این صورت سایت به شما اجازه حذف اطلاعات تماس را نخواهد داد.

در صورتی که حذف اطلاعات تماس و جایگزینی آن با اطلاعات تماس جدید ضرورت داشته باشد

1 -   ابتدا باید اطلاعات تماس جدید را درج و تایید نمایید .

2 -  با مراجعه به بخش ویرایش سیم کارتهای خود در صفحه سیم کارتهای من ، اطلاعات تماس جدید را بعنوان شماره تماس سیم کارتهای خود انتخاب نمایید به نحوی که با اطلاعات تماس اول دیگر سیم کارتی در سایت وجود نداشته باشد .

3 -  پس از انجام این فرآیند به صفحه اطلاعات تماس بازگشته و اطلاعات تماس قبلی خود را حذف نمایید.

لازم به ذکر است جهت تسهیل فرآیند تغییر اطلاعات تماس ، بزودی امکانات جدیدی به سایت افزوده خواهد شد که در زمان آپلود این امکانات ، به کلیه کاربران اطلاع رسانی شده و راهنمای مربوط به آن در بخش راهنمای سایت قرار داده می شود.

همچنین راهنمای ویدیویی اطلاعات تماس، در بخش راهنمایی های ویدیویی نیز قرار داده شده و در صورت وجود هر گونه ابهام ، می توانید آن را نیز ملاحظه نمایید.