سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه

راهنمای جستجوی سیم کارت :

پنل جستجوی سایت رند به نحوی طراحی شده است که از سویی مشخصات موجود برای جستجو بر اساس نیاز کاربران مختلف در آن لحاظ شده و از سوی دیگر در بدو امر هیچکدام از مشخصه ها به طور پیش فرض انتخاب نشده و کلیه مشخصات روی گزینه فرقی نمی کند هستند. مزیت این امر این است که دست کاربر به صورت همه جانبه برای جستجوی دلخواه باز است و هیچگونه محدودیتی برای کاربر در نظر گرفته نشده است.

علاوه بر این در تمامی مراحل جستجو کاربر می تواند هر یک از مشخصه های انتخاب شده خود را تغییر داده و مجددا اقدام به جستجو نماید.

معرفی قسمت های مختلف جستجو :

 -- شماره :

بسیاری از کاربران بر اساس شماره خاصی که در ذهن دارند اقدام به جستجو می نمایند ، بنابراین در این قسمت شما می توانید پیش شماره و شماره دلخواه خود را به طور کامل وارد نموده و اقدام به جستجو نمایید. از طرف دیگر امکان جستجوی بخشی از شماره نیز وجود دارد. به عنوان مثال کاربری قصد جستجوی شماره هایی را دارد که 2 رقم آخر آنها عدد 3 است. بنابراین فقط با وارد نمودن عدد 3 در دو کادر آخر این قسمت ، و کلیک روی گزینه جستجو اقدام به جستجو خواهد نمود. این قاعده در مورد تمامی ارقام و پیش شماره های موجود صادق است.

 -- نوع :

در ایران سیم کارت ها به دو دسته دائمی و اعتباری تقسیم می شوند. از جمله تفاوت های سیم کارت های دائمی و اعتباری می توان به تعرفه هزینه مکالمات ، میزان پرداخت هزینه اولیه و ... اشاره کرد. به هر حال اگر برای شما دائمی یا اعتباری بودن شماره مهم باشد می توانید در این بخش ، یکی از گزینه های دائمی یا اعتباری را انتخاب نمایید.

 -- وضعیت :

در قسمت وضعیت علاوه بر فرقی نمی کند سه گزینه صفر ، کارکرده و در حد صفر در دسترس شماست . مفهوم صفر و کارکرده بودن مفهومی آشناست اما در مورد شماره های در حد صفر باید توجه داشته باشید هیچ معیار خاصی برای سنجش اینکه یک شماره واقعا در حد صفر هست یا نیست به جز اعتماد به فروشنده وجود ندارد. معمولا خطوطی که مدت قابل توجهی خاموش بوده اند و یا بر اساس اعلام فروشنده بسیار کم زنگ خور هستند به عنوان در حد صفر آگهی می شوند. بنابراین در صورت اهمیت این مشخصه برای شما ، حتما در هنگام خرید این موضوع را با فروشنده روشن و شفاف نمایید. در این قسمت نیز امکان انتخاب یا عدم انتخاب هر کدام از این گزینه ها بر اساس خواسته شما فراهم شده است.

 -- اپراتور :

اگر اپراتور خاصی را مد نظر دارید می توانید از میان اپراتورهای فعال در ایران یعنی همراه اول ، ایرانسل (آی سیم) ، تالیا و رایتل یک گزینه را انتخاب نموده و اقدام به جستجو نمایید.

 -- مرغوبیت :

به طور کلی یک سیم کارت به لحاظ مرغوبیت یا معمولی است یا رند. در صورت معمولی بودن طبقه بندی و سطح بندی خاصی وجود ندارد. بدیهی است که خطوط معمولی به لحاظ قیمت در مقایسه با خطوط رند ارزان تر هستند ؛ خطوط رند بر خلاف خطوط معمولی در انواع و سطوح مختلفی طبقه بندی می شوند. این طبقه بندی علاوه بر معیارهای دیگر مانند اپراتور ، پیش شماره ، کد و غیره در کیفیت و قیمت شماره تاثیر بسزایی دارند. در این قسمت هم دست شما برای در نظر گرفتن یکی از این دو گزینه و یا عدم انتخاب آنها باز است.


(( نکته مهم ))

در صورت انتخاب گزینه معمولی ، حتما باید قسمت بعدی ، یعنی انتخاب نوع رند ، روی گزینه فرقی نمی کند باشد ، چراکه انتخاب همزمان گزینه معمولی و یکی از انواع رند بطور منطقی ، نتیجه ای در بر نخواهد داشت.
-- انتخاب نوع رند :

در این قسمت شما بر اساس سلیقه و علایق خود امکان انتخاب و جستجو بر اساس هر یک از انواع رند را دارید.

وب سایت رند در سال 1388 برای اولین بار در کشور ، با همکاری جمعی از فعالین صنف از یک سو و اساتید ریاضی و ادبیات برخی دانشگاه ها ، اقدام به تعریف و طبقه بندی و نام گذاری انواع رند نمود.  در این پروژه سعی بر آن بوده است که حتی الامکان ادبیات و عرف بازار در این طبقه بندی و نامگذاری ها مد نظر قرار گیرد. به هر روی ، حاصل این پروژه به صورت طبقه بندی مندرج در قسمت راهنمای انواع رند قابل مشاهده بوده و از سویی امکان آشنایی تمام کاربران با تعاریف ارائه شده را فراهم نموده و از سوی دیگر بر اساس این طبقه بندی امکان ورود صحیح داده در بانک آگهی های سایت و جستجو بر اساس آن داده ها را نیز میسر می کند. پیشنهاد می کنیم با استفاده از صفحه راهنمای انواع رند با این تعاریف و طبقه بندی بیشتر آشنا شوید.

 -- فروشنده :

شما می توانید بر اساس اینکه فروشنده سیم کارت از کاربران شخصی یا فروشگاهی باشد یکی از گزینه های مورد نظر خود را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که خرید شماره از مجموعه ها و فروشگاه های معتبر و فعال حاضر در سایت ، از سهولت و امنیت بالاتری برخوردار است.

-- انتخاب استان و شهر :

اساسا موقعیت جغرافیایی در سایت بر این اساس قرار داده شده است که خریدار بتواند نزدیکترین فروشنده به خود را انتخاب نماید. چراکه در این صورت انجام فرآیند خرید و فروش شامل نقل و انتقال سند ، پرداخت وجه و ...  با سهولت و امنیت بیشتری انجام خواهد شد. اما در مورد موقعیت جغرافیایی نکات مهمی وجود دارد که توجه به آنها مفید است.

الف : در حال حاضر برخی از اپراتورها به ویژه همراه اول در چند استان با پیش شماره ای یکسان اقدام به ارائه سرویس می نمایند.

ب: مدتی است که هزینه جابه جایی به طور کلی از ردیف تعرفه های اپراتورها حذف گردیده است.

ج : در عرف بازار خرید و فروش سیم کارت ، موقعیت جغرافیایی سیم کارت در ارزش گذاری و قیمت آن موثر است. بنابراین اولا زمان جستجو و مقایسه قیمت سیم کارت ها با پیش شماره یکسان به این موضوع دقت نمایید. چراکه ممکن است یک شماره به دلیل اینکه متعلق به موقعیت جغرافیایی خاصی است گران تر یا ارزان تر از سایر شماره های مشابه ( با اپراتور و پیش شماره یکسان ) خود باشد و ثانیا در زمان خرید سیم کارت از فروشنده موقعیت دقیق جغرافیایی شماره را استعلام نمایید.

-- قیمت : 

در سایت رند هنگام درج آگهی فروش سیم کارت ، کاربران امکان درج قیمت مشخص و یا استفاده از گزینه های بالاترین پیشنهاد ، تماس بگیرید یا توافقی را دارند. بر همین اساس در زمان جستجو نیز این امکان برای کاربران در نظر گرفته شده است که در صورت تمایل فقط در خطوط بالاترین پیشنهاد یا فقط در خطوط تماس بگیرید و یا فقط در خطوط توافقی جستجو نموده و یا اینکه در صورت تمایل به انتخاب رنج مشخصی از قیمت و یا درج حداکثر قیمت متناسب با بودجه ای که برای خرید سیم کارت اختصاص داده اند اقدام به جستجو نمایید.

(( نکته مهم ))

در صورت انتخاب یکی از گزینه های بالاترین پیشنهاد ، تماس بگیرید و یا توافقی ، حتما باید در قسمت بعدی ( قیمت از .......تا........ ) قیمتی درج نشده باشد چرا که انتخاب همزمان یکی از آن گزینه ها و درج قیمت مشخص منطقا نتیجه ای در بر نخواهد داشت.
بدیهی است که در پایان و پس از انتخاب گزینه های مورد نظر ، با کلیک روی عبارت جستجو ، نتایج متناسب با مشخصات انتخاب شده شما ، برای شما نمایش داده خواهد شد. باز هم یاد آوری می کنیم که در هر صفحه ای و هر شرایطی می توانید هر کدام از مشخصات جستجو را تغییر داده و مجددا اقدام به جستجو نمایید.