سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
قوانین و مقررات
RULES AND REQUIREMENTS
قوانین درج آگهی فروش سیم کارت :

جهت درج آگهی فروش هر سیم کارت ، کاربر باید دست کم 18 سال تمام سن داشته باشد و قانونا مالک سیم کارت آگهی شده بوده و یا مستند به اسناد معتبر قانونی مثل وکالتنامه محضری در خصوص فروش آن سیم کارت ، از مالک ، مجوز لازم را داشته باشد ؛ در غیر این صورت مطابق با قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران عمل کاربر تخلف محسوب گردیده و در صورت اطلاع سایت و یا شکایت ذینفع ، علاوه بر انسداد حساب کاربری و تعلیق کلیه فعالیتها و آگهی های کاربر ، کلیه اطلاعات حساب کاربری نامبرده از جمله IP ، به مراجع انتظامی و قضایی ذیصلاح تحویل داده خواهد شد و تا زمان حصول نتیجه ، پیگردهای قانونی لازم به انجام خواهد رسید. در صورت درج سیم‌کارت، جهت احراز هویت ممکن است از طریق تماس تلفنی، آگهی اعتبارسنجی شود.


هر کاربر موظف است حداکثر 24 ساعت پس از فروش سیم کارت و نقل و انتقال قانونی سند سیم کارت درج شده ، آن را از سایت حذف نماید ، بدیهی است در صورت عدم اقدام بموقع و شکایت مالک جدید ، مشمول قواعد و قوانین مذکور در بند فوق شده و مطابق همان شرایط با متخلف عمل خواهد شد.


هر کاربر علاوه بر لزوم اطلاع از قوانین کلی حاکم بر شرایط خرید و فروش سیم کارت ( از جمله شرایط نقل و انتقال سند ، پرداخت وجه و ... ) موظف به مطالعه کامل تمام قوانین و مقررات ، توضیحات ، توصیه ها و.... مندرج در بخشهای مختلف سایت است؛ لازم به ذکر است نداشتن اطلاعات کافی در زمینه های قانونی و همچنین مقررات سایت که ناشی از عدم مطالعه موارد ذکر شده باشد، رافع مسئولیتهای کاربر نخواهد بود.


کاربران موظفند اطلاعات مندرج در جزئیات آگهی های خود را به درستی انتخاب و درج نمایند بعنوان مثال در صورتی که نوع سیم کارت آنان دائمی است حتما آن را بعنوان شماره دائمی ثبت نمایند و بالعکس . همچنین برای انتخاب نوع یا انواع رند نیز موظفند مطابق تعاریف و مثالهای مندرج در راهنمای سایت عمل نموده و در صورتی که بدون در نظر گرفتن تعاریف ، قوانین و ... اقدام به انتخاب و درج اطلاعات ناقص و غیر واقعی نمایند ، وب سایت رند مختار است نسبت به حذف آگهی ها و انسداد حساب کاربری آنان بدون اطلاع قبلی اقدام نماید.


کلیه کاربران موظف به رعایت اصول ایمنی فعالیت اینترنتی از جمله حفظ نام کاربری و رمز عبور بصورت محرمانه بوده و مسئولیت هر گونه سهل انگاری در این خصوص یا در اختیار غیر قرار دادن مشخصات فوق الذکر بعهده خود کاربران است.


در صورتی که آگهی‌های خود را بیش از ۴۰ روز بروزرسانی نکنید، به صورت خودکار آگهی‌های شما حذف خواهند شد.

قوانین ایجاد و بهره مندی از فروشگاه اینترنتی :

فروشگاهها موظف به رعایت کلیه قوانین مربوط به درج آگهی فروش سیم کارت ( مندرج در بند مربوطه ) هستند.


فروشگاه موظف است از ثبت نشانی اینترنتی برندهای فروشگاهی ثبت شده و یا دارای سابقه فعالیت در صنف امتناع نماید.


هر نوع فعالیت مغایر با اصول حرفه ای ، قانونی و عرفی با مشتریان چه به لحاظ اخلاقی و چه به لحاظ عدم انجام به موقع تعهدات مالی ، نقل و انتقال سند و ... که موجب وهن یا بدنامی سایت و سایر فروشگاههای معتبر و فعال در سایت گردد ممنوع بوده و در صورت احراز و اثبات ، وب سایت مختار به انسداد حساب کاربری و جلوگیری از فعالیت فروشنده در سایت بدون اطلاع قبلی است.


در صورت اعلام تخلف یا شکایت و احراز آن توسط سایت ، بسته به نوع تخلف ، وب سایت مجاز و مختار به تذکر یا انسداد حساب کاربری فروشگاه است.


نشانی اینترنتی فروشگاه و وب سایت ایجاد شده به هیج وجه موجد حق مالکیت نیست اما تا زمانی که فروشگاه اقدام و فعالیتی مغایر با قوانین و مقررات سایت و همچنین قوانین موضوعه کشور مرتکب نشده باشد و حداقل فعالیت در سایت را داشته باشد حق استفاده از نشانی مذکور در اختیار وی خواهد بود.


در صورتی که یک فروشگاه به مدت 40 روز هیچگونه فعالیتی در سایت نداشته باشد وب سایت مجاز به حذف یا تغییر نشانی اینترنتی ثبت شده بدون اطلاع قبلی است .


فروشگاه موظف و ملزم به رعایت کلیه قوانین کلی حاکم بر فعالیتهای بازرگانی ، قوانین و قواعد خاص هر اپراتور در خصوص خرید و فروش سیم کارت و بویژه قوانین جرائم رایانه ای است.


کلیه مسئولیتهای شرعی ، عرفی ، حقوقی و... فروشگاه در قبال کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی ثالث متوجه خود وی بوده و وب سایت در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی ندارد.


وب سایت رند هیچ گونه مسئولیتی در خصوص محتوا ، تصاویر و سایر اطلاعات مندرج در وب سایت اختصاصی فروشگاهها ندارد. اما در نقش ناظر ، در صورت مشاهده هر گونه تخلف مجاز به حذف یا ویرایش این اطلاعات و برخورد قانونی با کاربر است.


وب سایت رند حق هر گونه تغییر در منطقهای تجاری و یا امکانات سایت را برای خود محفوظ می داند.


فروشگاه تحت هیچ عنوان حق واگذاری امتیازات و تعهدات حاصل از ایجاد فروشگاه اینترنتی به غیر را نخواهد داشت و هرگونه نقل و انتقال نشانی اختصاصی و استفاده از امکانات فروشگاهی صرفا با هماهنگی کامل وب سایت و در چارچوب قوانین و مقررات انتقال نشانیهای اینترنتی ، مقدور خواهد بود.

قوانین مربوط به خرید و فروش :

از آنجا که وب سایت رند هیچ گونه انتفاع و دخالتی در تعامل خریدار و فروشنده در محیط سایت ندارد و فقط فضایی جهت تبلیغ و درج آگهی فروش در اختیار کاربران خود قرار می دهد ؛ هیچ گونه مسئولیتی نیز در خصوص نحوه تعامل و انجام امور مربوط به خرید و فروش خریدار و فروشنده ( اعم از مراودات مالی ، نقل و انتقال سند و .... ) نداشته و از همه کاربران تقاضا دارد نسبت به انجام امور مالی و حقوقی مرتبط با خرید و فروش ، دقت لازم را بعمل آورند .


امکان هر نوع بازنگری ، اصلاح و یا تغییر کلی و جزئی در قوانین و مقررات سایت وجود داشته و در صورت تحقق چنین شرایطی نسخه نهایی در همین بخش در معرض دید کاربران قرار خواهد گرفت و بدیهی است از همان زمان نسبت به همه کاربران نافذ و موثر خواهد بود.


در خصوص شرایط فورس ماژور و مصادیق آن مانند قطعی اینترنت ، سیل ، زلزله و .... وب سایت طابع تعیین مصادیق و قوانین موضوعه کشور جمهوری اسلامی ایران است.