سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

امضای قرارداد رسمی رومینگ ملی بین سه اپراتور کشور

امضای قرارداد رسمی رومینگ ملی بین سه اپراتور کشور

تاریخ درج: ۱۳۹۵/۱۰/۸ تعداد بازدید: 1184

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، طرح رومینگ ملی یکی از اقدامات بسیار مهم و کلیدی در کشور بود که باعث می شد کاربران در هر جایی که آنتن اپراتور سیم کارت شان قطع می شد به یکی دیگر از اپراتورها وصل شود و به این ترتیب هیچگاه محلی یافت نشود که کاربر در آنجا دردسترس نباشد. اما این طرح با عدم همکاری های لازم بین اپراتورها به خوبی اجرایی نشد.

رومینگ ملی
به همین منظور و برای هماهنگی بیشتر ، اپراتور اول کشور در تاریخ ۷ دی ماه ۱۳۹۵ قرارداد رسمی رومینگ ملی را با دو اپراتور دوم و سوم کشور با حضور رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مدیرعاملان اپراتورهای تلفن همراه کشور امضا کرد. باید بدانید که در این قرارداد ، مشترکین اپراتورهای این سه شرکت می توانند در نبود شرایط ارتباط توسط اپراتور مبدا از شبکه اپراتور طرف قرارداد استفاده نمایند.

البته در خرداد ۱۳۹۳ طی مراسمی که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور داشتند ، از این پروژه ملی رونمایی به عمل آمد اما بهای بین اپراتورها برای استفاده از خدمات رومینگ ملی تعیین نشده بود که در حال حاضر روزانه چیزی در حدود یک میلیون نفر از مشترکین اپراتورهای ایرانسل و رایتل با طرح رومینگ ملی از شبکه همراه اول استفاده می نمایند.نظرات
Comments

0
0

لطفا به وضعیت رومینگ تالیا با همراه اول هم رسیدگی کنید.پس از گذشت یک سال و یک ماه، رومینگ دیتا تالیا هنوز وصل نشده است.اگر تالیا دنبال چنین رومینگی بود همون شبکه ی مستقل خودش که بهتر از این رومینگ بود که با اختلال و قطعی همراه است.پیش از رومینگ، تالیا ۱۴۰ هزار مشترک فعال داشت و پس از رومینگ و خاموش کردن سوییچ های تالیا ، تعداد مشترکین فعال تالیا به ۴۹ هزار نفر کاهش یافت.قرار بود تالیا در ترابردپذیری شرکت کرده و از سیم کارت 4G تالیا رونمایی شود که تا به امروز هیچ گونه کاری انجام نشده است.

269 روز پیش قبل

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!