سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

پیج رنک گوگل برای همیشه خاموش شد

پیج رنک گوگل برای همیشه خاموش شد

تاریخ درج: ۱۳۹۵/۲/۱۴ تعداد بازدید: 3368

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، شرکت گوگل برای رتبه دهی در جستجوها ، به سایت های مختلف رتبه ای از ۱ تا ۱۰ می داد و به نوعی ارزش گذاری گوگل برای یک دامنه همین پیج رنکی بود که هر سایت به خود می گرفت. این رنک هر چند وقت یکبار توسط گوگل آپدیت می شد و رتبه دامنه ها و سایت ها تغییر می کرد تا اینکه این آپدیت متوقف شد و شایعه حذف پیج رنک به گوش رسید.

پیج رنک گوگل

گوگل علاوه بر سکوت خبری ، آپدیتی را برای پیج رنک در نظر نگرفت تا اینکه در ماه آپریل ۲۰۱۶ رسما اعلام کرد سرویس دهنده های اصلی پیج رنک از کار افتاده و این سرویس دیگر فعالیتی نمی کند. با اعلام این خبر تمام سرویس دهنده های رنک گوگل از کار افتاده و حتی تولبار معروف گوگل نیز تمام پیج رنک های گوگلی را صفر نشان می داد. این اتفاق را می توان مرگ پیج رنک گوگل دانست.

اما معیارهای SEO برای سایت ها از زمان آپدیت نشدن پیج رنک گوگل تغییر کرد و مواردی چون Domain Authority (قدرت دامنه) و Page Authority (قدرت صفحه) از سوی سرویس دهنده مطرح سئو یعنی "موز (Moz.com) معرفی شدند. این دو معیار نشان دهنده قدرت یک سایت یا دامنه در نتایج گوگل است که البته به شکل رسمی از سوی گوگل تایید و رد نشده اند. با این حال باید منتظر ماند تا آینده تعیین قدرت دامنه ها مشخص شود.

تاکنون نیز وب سایت رند رنک گوگل دامنه ها را در کنار نام اصلی آنها و در صفحه دامنه نمایش می داد که به زودی این سرویس حذف و معیار جدیدی جایگزین آن خواهد شد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!