سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

سیم کارت بیسیم اختراع شد

سیم کارت بیسیم اختراع شد

تاریخ درج: ۱۳۹۳/۵/۱۲ تعداد بازدید: 3089

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، اولین سیم کارت با ارتباط رادیویی اختراع شد. این تکنولوژی که براساس بالاترین استانداردهای موجود در جهان تولید شده ، متشکل از ۳ماژول اصلی سیم‌ کارت ، چیپ ارتباط رادیویی (بلوتوث) و تکنولوژی ارتباطی NFC می باشد. این سیم کارت که به صورت یک دستگاه است ، با بلوتوث و سیستم اتصال NFC کار می کند Portable Sim نامیده می شود.

سیم کارت بیسیم

این سیم کارت توسط یک شرکت مخابراتی ژاپنی به نام NTT DoCoMo ثبت و عرضه شده است. مدیر عامل شرکت NTT درباره این سیم کارت گفت : این سیم‌ کارت توانایی انتقال داده و اطلاعات به شکل بدون سیم (رادیویی) را دارد و می تواند بدون هیچگونه اتصال یا ارتباط فیزیکی به هر دستگاهی که قابلیت بلوتوث و NFC را دارد ، این اطلاعات را انتقال دهد.

این دستگاه (سیم کارت) به اندازه یک کارت اعتباری است و برنامه آتی این تکنولوژی ، استفاده در دستگاه های پوشیدنی است. نحوه کارکرد "پرتابل سیم" به این شکل است که بعد از روشن شدن و برقراری ارتباط به وسیله یکی از راه های ارتباطی ، می توانید از هر کدام از مزیت های سیم کارت خود استفاده نمایید. مثلا اگر تبلت شما قابلیت اتصال سیم کارت ندارد با کمک این دستگاه می توانید از طریق بلوتوث تمامی امکانات سیم کارت را به تبلت منتقل کنید.

سیم کارت پرتابل

این سیم کارت از نظر امنیتی نیز امکانات جالبی دارد که از مهمترین آن می توان به قفل اتوماتیک در هنگام اتصال گوشی های مشکوک و غیر معرفی شده اشاره کرد. همچنین شرکت سازنده اعلام نموده است که در آینده این دستگاه با امکانات بیشتر و بهتر ارائه خواهد شد و کاربران می توانند راحت تر آن را تهیه نمایند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!