سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

ثبت دامنه های "ایران" به زودی امکان پذیر خواهد شد

ثبت دامنه های "ایران" به زودی امکان پذیر خواهد شد

تاریخ درج: ۱۳۹۴/۷/۱۹ تعداد بازدید: 1380

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، حدود یکسال پیش مرکز ثبت دامنه های ملی (nic) ، ثبت دامنه های با پسوند "ایران" را آغاز کرد ولی پس از گذشت مدتی کوتاه ثبت این دامنه ها از دسترس خارج شد و فقط امکان تمدید آنها وجود داشت. پسوند "ایران" هر چند فرصت چندانی برای خودنمایی به کاربران نداشت اما در همان فرصت کم نیز تعداد قابل قبولی دامنه با این پسوند ثبت شد. حال وب سایت ایرنیک با درج خبری ، اعلام کرده است که در روز ۲۰ مهرماه ۱۳۹۴ قرار است به صورت رسمی از ثبت این دامنه پرده برداری کند.

رندایران

این مراسم که اخبار دقیقی از آن وجود ندارد باعث تعطیل شدن مرکز ثبت دامنه در روز دوشنبه ۲۰ مهرماه ۱۳۹۴ را نیز خواهد شد. بنابراین کاربران در این روز نمی توانند دامنه ای ثبت و یا تمدید نمایند. البته دامنه های منقضی نیز یک روز بعد از دسترس خارج خواهند شد. پژوهشگاه دانش های بنیادی که متولی ثبت دامنه های ملی در ایران است ، زمان دقیقی برای ثبت دامنه های با پسوند "ایران" را اعلام نکرده است.

همچنین به نظر می رسد طبق اعلام ایرنیک این پسوند دارای سامانه ای مجزا باشد که از آن رونمایی خواهد شد. باید منتظر ماند تا استقبال شکارچیان دامنه و کابران را از این پسوند شاهد بود. نظر شما درباره این پسوند چیست ؟نظرات
Comments
آینده گستر
1
0

تا اولین فرصتی که بیاد خودم دامنه های رند رو شکار می کنم خخخخخخ

1595 روز پیش قبل
...
0
0

پاسخ در چهار کلمه ساده خلاصه میشه : ایران , شبکه , بازار , موقع !!! اما معانی زیادی در پس خودش نهفته داره که ریشه در خیلی از مسائل و سیاست های خرد و کلان آیکان و دولت ها و به خصوص خارمیانه داره ! به عبارت ساده تر شاید در دو کلمه بشه گفت :جهانی شدن و اترنت !

1591 روز پیش قبل

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!