سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

امروز تولد ۲۱ سالگی سیم کارت در ایران است

امروز تولد ۲۱ سالگی سیم کارت در ایران است

تاریخ درج: ۱۳۹۴/۵/۱۹ تعداد بازدید: 3480

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، شاید در ۲۱ سال گذشته کسی فکر نمی کرد که داشتن سیم کارت برای هر فرد امری عادی تلقی شود و به عضو اصلی وسایل هر شخص بدل گردد. این خبر برای ۲۱ ساله شدن حضور سیم کارت در ایران تهیه شده است زیرا سیم کارت در ایران در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ، ۲۱ ساله می شود.

اولین سیم کارت ایران

ارائه سیم کارت تلفن همراه در ایران ، ۲۱ سال پیش در ۱۹ مرداد ۱۳۷۳ با واگذاری ۴ سیم کارت به کارمندان نهاد ریاست جمهوری شروع شد. در مرداد ۱۳۷۳ در تهرانبهره برداری از اولین فاز شبکه تلفن همراه با ۲۴ سایت BTS و با ظرفیت ۹۲۰۰ شماره شروع و در پی استقبال بیش از اندازه مردم از این جریان ، مخابرات ایران تصمیم گرفت برای گسترش دادن پوشش آن از تهران به کل استان های کشور اقدام نماید. از این رو با توجه به نیاز و تقاضای مردم به این جریان ، فعالیت های خوبی برای کار جهانی جهت توسعه بیشتر شبکه تلفن همراه و هدف های خوب برای مجموعه مخابرات کشور انجام شد.

اولین موبایل ایران

از این رو هیئت وزیران با توجه به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، اساسنامه شرکت ارتباطات سیار را با سرمایه ای ۲۰۰۰ میلیاردی تصویب کردند و تمام وظیفه های امور ارتباطات سیار شرکت مخابرات ایران به شرکت ارتباطات سیار ایران واگذار گردید.

با مهم تر شدن فرآیند خصوصی سازی صنعت مخابرات کشور و اهمیت داشتن حضور در بازار رقابت های جهانی ، نام این شرکت از سال ۱۳۸۶ "همراه اول" نهاده شد و آرم ویژه آن دو حلقه به رنگ های فیروزه ای و نارنجی طراحی گردید. همچنین این شرکت شعار "هیچ کس تنها نیست" را ، شعار تجاری مخصوص به خود انتخاب کرد. گفتنی است بعد از خصوصی شدن شرکت مخابرات در سال ۱۳۸۹ ، این شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد.

تاسیس همراه اول

در حال حاضر شرکت ارتباطات سیار ایران ۷۳ میلیون مشترک در ۱۲۴۲ شهر دارد و در بیشتر از ۷۰ هزار کیلومتر از جاده های کشور قابل پوشش دهی به مشترکان خود می باشد. شایان ذکر است ضریب نفوذی اپراتور همراه اول ۸۱درصد و ارتباط رومینگ بین الملل آن با ۲۶۵ اپراتور در ۱۱۰ کشور جهان برقرار می باشد.

باید توجه داشته باشید شرکت همراه اول نه تنها در ارائه سیم کارت در کشور اولین گام را نهاد بلکه با نوسازی همیشگی شبکه خود توانست به روزترین تجهیزات شبکه تلفن همراه کشور را از آن خود کند. به غیر از این اپراتور همراه اول بعد از دریافت کردن مجوز ارتقا پروانه ارائه خدمات تلفن همراه به نسل سوم و نسل های بالاتر در ۴ شهریور ۱۳۹۳ توانست در کمتر از یکسال با نصب کردن بیش از ۴۰۰۰ سایت در ۲۵۷ شهر ، بیشترین میزان نصب آنتن نسل سوم را در کشور بدست آورد که انجام دادن این کارها با وجود تحریم و محدودیت های زمانی فوق العاده می باشد.

 


نظرات
Comments
سینا
0
0

ey janam avalin seri 111 bood alan bayad 20 melion bedi yesimcart 111 bekhari

2260 روز پیش قبل
سینا
0
0

albateh gooshi on moghe ericsson boodo sairan yadesh bekheri simcart barasas olaviat midadand yek melion poolesh nood cheghade pish shomareh avaz shod 911 shod 913 bad code 2 shod 1 bad shod 912 alami bood bad 111 resid 6 melion alanam 20 melion

2260 روز پیش قبل

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!