سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

اینترنت برای فضانوردان برقرار می شود ؟

اینترنت برای فضانوردان برقرار می شود ؟

تاریخ درج: ۱۳۹۴/۴/۴ تعداد بازدید: 1361

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند ، در ذهنیت عموم جامعه ارتباط با فضانوردان همیشه دشوار و سخت بوده است. با پیشرفت علم و تکنولوژی و دستیابی دانشمندان به اطلاعات جدیدتر هنوز ارتباط با فضانوردان از طریق سیگنال های بی سیم الکترومغناطیس برقرار می شود و استفاده و دسترسی به اینترنت در فضا امکان پذیر نیست.

اینترنت در فضا

در راستای همین موضوع ناسا تصمیم گرفته دسترسی فضانوردان به اینترنت را در فضا حتی خارج از جو هم فراهم سازد. حتما با خود می گویید اینترنت در فضا چطور ممکن است ؟!

هم اکنون سیگنال های ارتباطی که رابط بین مسئولین ناسا و فضانوردان هستند توسط تعداد بسیار کمی ماهواره که به همین منظور در مدارهای مشخصی به دور زمین می چرخند خبر رسانی می شود. در حقیقت این ماهواره ها با دیگر ماهواره ها فرق دارند. طبق گفته مسئولان ناسا می شود از همین راه ارتباطی برای فراهم کردن دسترسی اینترنت در فضا هم استفاده کرد اما یک جدال بزرگ در مسیر است که کار را برای طراحان بسیار سخت کرده و آن هم فاصله زیاد کاربران از منابع اطلاعاتی می باشد.

اینترنت ناساتصویر منتشر شده توسط ناسا - جهت مشاهده تصویر بزرگتر کلیک کنید.

زمانی که یک فضانورد بر روی یک لینک ساده در فضا و از فاضله ای نه چندان دور از سطح زمین (مثلا در اولین دقایق سفر به کره ماه) کلیک کند سیگنال ارسال شده از او باید مسیری معادل تقریبا ۲۲۰۰ مایل را طی کند. این مسیر با در نظر گرفتن فاکتورهای امنیتی که در ساخت خبررسانی های ناسا آماده شده و باعث می شود بعد از رسیدن به سطح زمین تا زمان پردازش درخواست بسیار طولانی شود. در اکثر اوقات برای اموری که یک فضانورد احتیاج دارد تا برای انجامش به اینترنت مراجعه کند (Waiting Time) بسیار ضروری است و حتی احتمال دارد موجب ایجاد مشکلات بسیار شود.

از این رو ناسا بعد از انجام تست های اولیه ، از دید تئوری قیمت هایی را پیرامون سرعت اینترنت درفضا ارائه کرد و متاسفانه سرعت اینترنت آنقدرها قابل قبول نبود. Scott Kelly یکی از فضانوردان ناسا در شبکه اجتماعی توییتر خود اینچنین گفت : سرعت خطوط اینترنت در فضا از سرعت "اینترنت Dial-Up" هم کمتر است !!

متخصصان دلیل پایین بودن سرعت اینترنت در فضا را برخورد مختلف فضا و اشیای کهکشانی با سیگنال های الکترومغناطیس اطلاعاتی پیش بینی کرده اند. حال باید منتظر خبرها و دست آوردهای جدیدی در این مورد بود.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!