سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، سرعت اینترنت موبایل ایران در ماه دسامبر تا 7 رتبه کاهش داشته و به جایگاه 55 در جهان رسیده است. باتوجه به گزارش ماهانه اسپیدتست در رابطه با سرعت اینترنت موبایل و تلفن ثابت که در کشورهای مختلف منتشر شده است در ماه دسامبر 2022 سرعت اینترنت موبایل در کشور ایران کاهش پیدا کرده است. این گزارش نشان داده است که در ماه دسامبر میانگین جهانی سرعت اینترنت موبایل و همچنین ثابت در سطح جهانی رو به افزایش بوده و سرعت اینترنت ثابت از 74054 مگابیت برثانیه به 75.18 مگابیت بر ثانیه رسیده است. همچنین سرعت اینترنت موبایل از 33.97 مگابیت بر ثانیه به 36.74 مگابیت بر ثانیه افزایش داشته است.

سرعت اینترنت

وضعیت سرعت اینترنت موبایل و اینترنت ثابت در ایران

در ماه دسامبر سرعت اینترنت ثابت افزایش داشته کمی اما در مقابل سرعت اینترنت موبایل رو به کاهش بوده است. به همین علت با کاهش رتبه اینترنت موبایل و افزایش رتبه اینترنت ثابت مواجه شده‌ایم، همانطور که مشخص است تفاوت قابل توجهی بین این دو رتبه وجود دارد. 

سرعت اینترنت ایران

در گزارشات داده شده اینترنت موبایل در کشور از 40.97 مگابیت بر ثانیه به 39.32 مگابیت بر ثانیه کاهش داشته، در نتیجه ایران در رتبه 55 قرار گرفته است و سرعت اینترنت موبایل نسبت به ثابت افزایش کمی را داشته و از 11.59 مگابیت بر ثانیه به 11.66 مگابیت بر ثانیه رسیده است. این افزایش سرعت باعث شده تا رتبه کشور در جدول یک رتبه صعود کند و به رتبه 144 در جهان برسد.

سرعت اینترنت دنیا

کشور سنگاپور در سطح جهانی بالاترین سرعت اینترنت ثابت را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و شهروندان این کشور به سرعت 225.71 مگابیت بر ثانیه دسترسی دارند.

سرعت اینترنت

رتبه دوم به کشور چین تعلق دارد زیرا میانگین سرعت اینترنت در این کشور 223.49 مگابیت بر ثانیه بوده است. در رتبه‌های بعدی کشور‌های شیلی، امارات متحده عربی و هنگ کنگ قرار دارند. در رابطه با اینترنت موبایل می‌توان گفت که قطر با سرعت اینترنت 169.51 مگابیت بر ثانیه در رتبه اول بوده و در رتبه‌های دیگر به ترتیب امارات متحده عربی با سرعت 153.09 و نروژ با سرعت 128.14 مگابیت بر ثانیه قرار گرفته‌اند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!