سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وبسایت رند، وزیر ارتباطات معتقد است که ایجاد پوشش دهی 20 میلیونی فیبر نوری منازل و کسب و کارها در کشور تا سه هفته آینده اجرا می‌شود. به گفته زارع پور تاکنون سه میلیون پوشش صورت گرفته است و این هدف گذاری تا پایان دولت محقق می‌شود.

اینترنت فیبر نوری

در نشست شبکه ملی اطلاعات و فضای مجازی که با حضور اساتید دانشگاه علم و صنعت و وزیر ارتباطات برگزار شد، عیسی زارع پور به پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها اشاره کرد و گفت:«این پروژه یک پروژه راهبردی برای کشور به‌حساب می‌آید و حداقل تا سه دهه آینده، کشور را بیمه خواهد کرد. به همین منظور برای ایجاد پوشش 20 میلیون فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها برنامه‌ریزی کرده‌ایم».  او در ادامه بیان کرد که شروع این پروژه باعث شد تا یکسری افراد آن را زیر سوال ببرند و به نوعی بگویند که این کار نشدنی است. او گفت: « با این‌حال خوشبختانه مقدمات تحقق این وعده فراهم شده و به‌ سرعت در سراسر کشور پروژه فیبر نوری درحال پیشرفت است. درحال ‌حاضر بیش از سه میلیون پوشش ایجاد شده و تا پایان دولت این عدد به همان 20 میلیون پوشش خواهد رسید. البته تحقق آن قطعاً نیازمند یک عزم ملی و همراهی همه دستگاه‌های اجرایی و دخیل در این پروژه است».

زارع پور در این حوزه اقدامات خوبی را برای افزایش سرعت ایترنت انجام داده است و علاوه‌بر فرکانس‌های جدید که به اپراتورها می‌دهد، هفت کلان پروژه و 200 پروژه ریز درشت در دست دارد. زارع پور می‌گوید:«شبکه ملی اطلاعات یک شبکه  پرسرعت، باکیفیت و امن در گسترده جغرافیای جمهوری اسلامی ایران است که براساس ارزیابی‌هایی که طبق شاخص‌های مورد توافق با مرکز ملی فضای مجازی انجام شده و با وجود همه تلاش‌های صورت‌گرفته در سال‌های قبل، تا قبل از استقرار دولت سیزدهم 30 درصد پیشرفت داشته است. با تلاش شبانه‌ روزی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور شبکه ملی اطلاعات نزدیک به 60 درصد پیشرفت داشته است».

باتوجه به اقدامات وزارت ارتباطات در دولت سیزدهم استفاده از فناوری باعث راحت‌تر زندگی کردن مردم و افزایش بهره وری شده است. زارع پور می‌گوید:«یکی از جلوه‌های این راهبرد راه ‌اندازی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند بوده که اتفاق بزرگی است. راه‌اندازی آن درگذشته به یک آرزو تبدیل شده بود تا مردم با یک ‌بار احراز هویت بدون مراجعه حضوری و بدون ارائه مدرک خدمات را از دستگاه‌های اجرایی، عمومی و حاکمیتی دریافت کنند». 

وزیر ارتباطات در این نشست تاکید کرد که تا پایان سال 1404 می‌تواند به پوشش 20 میلیونی فیبرنوری دست پیدا کند. با افزایش محدودیت‌ها در دسترسی به اینترنت، این پرسش به وجود می‌آید که واقعا چه تعداد از افراد جامعه به سرعت‌های بالای صد مگابیتی برای دسترسی به پلتفرم‌های داخلی نیاز خواهند داشت.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!