سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

قانون عجیب مخابرات جهت انتقال خطوط رند تلفن ثابت

قانون عجیب مخابرات جهت انتقال خطوط رند تلفن ثابت

تاریخ درج: ۱۴۰۱/۵/۱۲ تعداد بازدید: 221

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، اخیرا شرکت مخابرات ایران اقدام به دریافت مبالغ زیادی، جهت انتقال خطوط رند ثابت، با توجه به میزان رند بودن خط کرده است. این در حالی است که پیش از این رند بودن خط تاثیری در هزینه انتقال آن نداشته است.

شماره رند

یکی از مهم‌ترین فاکتور‌های قیمت‌گذاری خطوط تلفن همراه و ثابت میزان رند بودن شماره می‌باشد. به هر میزان که رندی شماره بیشتر باشد و مرغوبیت نوع رند بیشتر باشد، قیمت هم به همان میزان افزایش می‌یابد. حال شرکت مخابرات ایران با در نظر گرفتن این موضوع اقدام به دریافت هزینه‌‌ی بیشتر، جهت نقل و انتقال خطوط رند کرده است تا در این بازار سهمی جهت ایجاد درآمد بیشتر داشته باشد.

طبق اعلام یکی از مشترکان تلفن ثابت که جهت انتقال شماره تلفن ثابت خود به مخابرات مراجعه کرده است، از وی خواسته شده است جهت انتقال خط مبلغ گزافی پرداخت کند. این مشترک بیان کرده است: «برای فروش خط خودم با یک خریدار به مرکز مخابرات مراجعه کردیم. متصدی اعلام کرد که شما پول رندی خط را پرداخت نکردید. باید مبلغ گزافی برای امتیاز خط رند رو پرداخت کنید. تا بتوانید تغییر نام بدهید.»

تجارت نیوز اقدام به گزارش میدانی، از یک مراکز مخابراتی در تهران، کرده است و این خبر را تایید کرده است. زمانی که مالک خط ثابت رند برای انتقال شماره رند خود به مرکز مخابراتی مراجعه کرده است، متصدی شرکت مخابرات پس از استعلام خط اعلام کرده است، مالک خط باید جهت واگذاری شماره خود ، مبلغی را به مخابرات پرداخت کند. این مبلغ رقمی در حدود 130 تا 150 میلیون تومان است. البته این رقم براساس بررسی‌ خط گزارش شده اعلام شده و برای سایر خطوط ممکن است این رقم کمتر یا حتی بیشتر هم بشود!

پاسخی که شرکت مخابرات در رابطه با دریافت وجه مازاد داده به شرح زیر می‌باشد: «براساس مقررات اجرایی، برای شماره‌های رند و مناسب تلفن ثابت فاقد قرارداد ( شماره‌هایی که بابت رندی هیچ گونه مبلغی پرداخت ننموده‌اند) درصورت وجود تقاضا مبنی بر تغییر نام، مشترک ملزم به پرداخت بهای رندی شماره خود براساس قیمت تعیین شده توسط کمیته نظارتی منطقه خواهد بود. درصورت عدم تمایل به پرداخت بهای رندی ،یک شماره عادی جایگزین و تحویل مشتری میگردد.»

شرکت مخابرات خود نیز اقدام به فروش یک سری خطوط رند با عنوان شماره‌های طلای و الماسی کرده است البته تعداد این خطوط محدود می‌باشد و احتمالا به روش‌هایی مثل مزایده به بیشترین قیمت از 100 تا 500 میلیون تومان به فروش خواهد رسید.

با توجه به بررسی‌ها و مشاهدات صورت گرفته شرکت مخابرات در راستای افزایش درآمد خود و با نگاه تجاری قصد دارد علاوه بر دریافت مبالغی با ارقام بالا از صاحبان شماره‌های رند جهت انتقال خط، شماره‌های رندی که تاکنون واگذار نشده‌‌ است را نیز با قیمت‌های نجومی به فروش برساند.

توجه نمایید که طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات هزینه سالانه واگذاری این سرشماره‌ها بر اساس قیمت پایه ضربدر ضریب نوع ارتباط، ضریب کاربرری، ضریب رند بودن و ضریب توسعه یافتگی هر استان قیمت‌گذاری می‌شود.

به این معنی که قیمت پایه کدهای چهاررقمی استانی 10 میلیون ریال و چهار رقمی کشوری 80 میلیون ریال است. قیمت پایه کدهای پنج رقمی استانی یک میلیون ریال و پنج رقمی کشوری هشت میلیون ریال در نظر گرفته شده‌است.

این رقم‌ها در ضریب نوع ارتباط خطوط که می‌تواند یک طرفه و دو طرفه باشد، ضریب کاربری که می‌تواند برای بانک‌ها، موسسات اعتباری و مالی، فعالیت‌‌های تجاری، نیروهای انتظامی، نظامی و فعالیت های خدماتی، دولتی تعریف شود، ضرب می‌شود. همچنین در قیمت این شماره‌ها ضریب رندی نیز تاثیرگذار است. شماره‌های طلایی، نقره‌ای، برنزی و معمولی هر یک قیمت خاص خود را دارند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!