سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

دامنه  .me

دامنه .me

تاریخ درج: ۱۴۰۱/۳/۸ تعداد بازدید: 456

امروزه کسب وکارهای اینترنتی نقش بسزایی را در اقتصاد ایران و جهان ایفا می‌نمایند. هر کسب و کار آنلاین جهت شروع به کار علاوه بر محصول یا خدمتی که ارائه می‌نماید نیاز به 3 عامل اساسی دارد. این سه عامل عبارت اند از :

سیستم مدیریت محتوا مانند یک وبسایت یا وب‌اپلیکیشن
فضای میزبانی
دامنه

دامنه me

در بین موارد فوق، دامنه در عین سادگی دارای اهمیت بسیار بالایی می‌باشد. اصلی‌ترین کاربرد دامنه این است که نشانی وبسایت است و سایت را درمعرض نمایش قرار می‌دهد. اما در کنار این مورد، دامنه یک کسب و کار آنلاین به نوعی بخشی از هویت آن برند نیز به شمار می‌رود. از این رو انتخاب یک آدرس و پسوند مناسب بسیار مهم می‌باشد. در حال حاضر بسیاری از نام‌هایی که ممکن است در وهله اول مناسب به نظر بیایند، در پسوندهای محبوبی همچون .com دارای مالک هستند. به همین دلیل نیز در سالیان اخیر توجه ویژه‌تری به برخی از پسوندهای کمتر شناخته شده می‌شود. یکی از پسوندهایی که اخیرا محبوبیت بسیاری را در بین کاربران بدست آورده است، پسوند.me  می‌باشد که با توجه به معنا و تعرفه مناسب ثبتی که دارد توجه ویژه‌ای را معطوف خود کرده است. در ادامه بیشتر با این پسوند و ویژگی‌های آن آشنا خواهیم شد.

.me چیست؟

.me  پسوند انحصاری کشور مونتنگرو است، اما برخلاف بسیاری از پسوند‌های کشوری مانند  .uk ,.us و یا حتی .ir محدودیتی در ثبت آن برای مردم سراسر جهان وجود ندارد. همچنین این پسوند دارای تمامی ویژگی‌های پسوند‌های محبوبی همچون .com یا .net می‌باشد و در مبحث سئو نیز با الگوهای یکسانی نسبت به این دامنه‌ها توسط گوگل رتبه‌بندی می‌شود. همچنین دامنه‌های .me با توجه به معنای پسوند برای برقراری ارتباط متقابل با مخاطبین مناسب می‌باشند.

مزیت‌های پسوند .me در چیست؟

کلمه me در زبان انگلیسی به معنای من می‌باشد و مفهوم آن در سراسر جهان فارغ از ملیت و زبان برای عموم مردم آشنا است. این مورد باعث می‌گردد تا امکان استفاده از .me در تمامی اقصی نقاط جهان وجود داشته باشد. به همین دلیل این پسوند قابل استفاده در تجارت‌های بین‌المللی باشد.

کاربرد بین‌المللی دیگر این پسوند فارغ از معنای آن اینست که me را می‌توان مخفف عبارت middle east یا خاورمیانه دانست. همین مورد باعث می‌گردد این پسوند برای کسب و کارهای موجود در این منطقه جغرافیایی مناسب باشد.

با توجه به معنای این پسوند، .me مناسب کسب و کارهای فردی یا تجارت‌هایی است که حول یک شخص خاص برندینگ می‌شوند. همچنین این پسوند مناسب استفاده در وبسایت‌هایی است که محصول یا سرویس آن‌ها برای استفاده شخصی طراحی می‌شود. به عنوان ویژگی دیگر،.me  برای ساخت عبارات*(Domain Hack) نیز بسیار مفید می‌باشد.

مزیت دیگر .me که به نوعی یکی از مهمترین موارد نیز به شمار می‌رود، نو و کم کاربر بودن آن نسبت به پسوند‌هایی همچون .com یا .net است. این موضوع باعث می‌شود تا بسیاری از آدرس‌هایی که در پسوندهای معروف به دلیل دارا بودن مالک امکان ثبت ندارند، با .me در دسترس باشند.

به عنوان جمع‌بندی، موارد فوق در کنار سهولت ثبت آن، .me را به یکی از پسوندهای محبوب کاربران طی سالیان اخیر تبدیل کرده است. همچنین مزیت دیگر ثبت این دامنه، هزینه پایین آن نسبت به سایر پسوندهای بین‌المللی می‌باشد که در حال حاضر به عنوان یک طرح ویژه توسط مرکز ثبت‌کننده این پسوند ارائه می‌گردد. در صورتیکه علاقه‌مند به ثبت دامنه مورد نظر خود با پسوند .me هستید می‌توانید از طریق لینک زیر وارد وبسایت Server.ir، مرجع رسمی ثبت پسوند .me در ایران شوید و اقدام به تهیه دامنه نمایید:

ثبت دامنه .me

Server.ir از نام‌های معتبر و قابل اعتماد بازار میزبانی‌وب است که علاوه بر خدمات مربوط به دامنه، خدمات میزبانی ابری شامل هاست اشتراکی، سرور مجازی، سرور ابری و سرور اختصاصی را به کاربران این حوزه ارائه می‌نماید. در صورتیکه تمایل به فراهم آوردن زیرساخت‌های لازم جهت راه‌اندازی وبسایت خود دارید می‌توانید از وبسایت این مجموعه بازدید بفرمایید.

‌*Domain Hack
دامین هک، دامنه‌ای است که ترکیب بخش‌ها، لغات و عبارات سازنده آن همراه با پسوند دامنه یک عبارت دیگر را می‌سازد. برای مثال دامنه examp.le یا Buy.me را در نظر بگیرید. این فرآیند امکان ساخت دامنه‌های کوتاه را فراهم می‌آورد. همچنین با استفاده از این روش می‌توان با پسوندهای کمتر شناخته شده، آدرس‌هایی منحصر به فرد بوجود آورد، آدرس‌هایی که حتی ممکن است در حالت عادی در پسوندهای معروف قابل ثبت نباشند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!