سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

انجام معاملات مشروط به ثبت سیم کارت می‌شود

انجام معاملات مشروط به ثبت سیم کارت می‌شود

تاریخ درج: ۱۴۰۱/۲/۱۹ تعداد بازدید: 205

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، از این پس برای انجام معاملات در دفاتر اسناد رسمی نیاز است سیم کارت به نام طرفین معامله باشد زیرا پیامک کد تایید برای طرفین معامله ارسال می‌شود.

املاک

مهدی اقبال، معاون سازمان ثبت اسناد و املاک بیان کرده است: از این به بعد اگر افراد به دفاتر اسناد رسمی مراجعه می‌کنند شماره تلفن همراه باید به نام خودشان باشد چرا که قرار است به طرفین معامله کد تایید ارسال شود.

مهدی اقبال در رابطه با آخرین اقدامات سازمان ثبت احوال اعلام کرده است ارتباط سامانه‌ای با سازمان ثبت احوال انجام و در اختیار دفاتر قرار گرفته است و از این به بعد قرار است اگر ثبت سندی یا معامله‌ای بین اصحاب طرفین انجام شد پیامکی به طرفین معامله ارسال ‌شود و پس از تأیید آن معامله انجام می‌شود.

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک در رابطه با میزان اسناد رسمی تنظیم شده توضیح داد: سالانه بالای 18 میلیون سند رسمی تنظیم می‌شود، این تعداد بیانگر این است که 36 میلیون پیام جهت تأیید باید ارسال شود که عدد بالایی است.

اکنون این طرح با موضوع شاهکار یعنی تصویر اصالت و ارسال پیام کوتاه و تأیید پیام کوتاه در یکی از استان‌های کشور به صورت پایلوت در حال انجام است و در صورتی که طی دو هفته آینده مشکلی در خصوص زیر ساخت‌ها وجود نداشته باشد، طرح در سراسر کشور به صورت اجباری اجرا می‌شود.

وی همچنین بیان کرد: تصدیق الکترونیکی اصالت اکنون به صورت اختیاری است اما در آینده به صورت اجباری خواهد شد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!