سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

دسترسی 36 روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات

دسترسی 36 روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات

تاریخ درج: ۱۴۰۱/۲/۳ تعداد بازدید: 343

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، آماری از اقدامات اپراتورهای ارتباطی را از آغاز سال 1401 تا 22 فروردین ماه در زمینه توسعه‌ی ارتباطات روستایی در استان‌های مختلف کشور را منتشر کرد.

توسعۀ ارتباطات روستایی

طبق گزارش منتشر شده در مجموع 36 روستای بالای 20 خانوار جدید در 11 استان به شبکه‌ی ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا کرده‌اند که ارز این تعداد 25 روستا توسط ایرانسل، 12 روستا توسط همراه اول و 2 روستا توسط های وب به شبکه ملی اطلاعات دسترسی پیدا کردند.

ایرانسل موفق شده است در این میان، 11 روستا در استان آذربایجان شرقی، 7 روستا در آذربایجان غربی، یک روستا در بوشهر، سه روستا در خراسان جنوبی، یک روستا در خراسان رضوی، یک روستا در سیستان و بلوچستان و یک روستا نیز در استان کرمانشاه را  به شبکه  ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل کند.

وزیر ارتباطات همچنین در پست خود تاکید کرده است: «کار همکاران ما در وزارت ارتباطات تعطیل‌بردار نیست حتی در تعطیلات نوروز. باید به عهدمان در اتصال تمامی روستاهای بالای 20خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات تا پایان امسال عمل کنیم. کار سختی است و نیاز به حمایت دولت و مجلس و مشارکت مردم داریم. ان‌شالله پیش روستاییان عزیز روسفید خواهیم شد.»

در «آیین رونمایی از اتصال 1000 روستای بالای 20 خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات» که در تاریخ سوم بهمن ماه 1400 با حضور وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات و مدیرعامل ایرانسل برگزار شد، زارع‌پور با تشکر از بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل و مجموعه‌ی کارکنان ایرانسل که در راه‌اندازی ارتباطات روستایی سهیم بوده و بسیار فعالانه ایفای نقش کرده‌اند، گفت: «زحمت اصلی در برقراری دسترسی روستاییان عزیز به اینترنت پرسرعت را این عزیزان می‌کشند.»

در این مراسم، سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در شهرک غدیر دهستان سیاخ دارنگون در استان فارس، به نمایندگی از 250 سایت ارتباطی روستایی ایرانسل افتتاح شد و با فناوری LTE-Pro، امکان دسترسی اهالی این روستا به اینترنت پرسرعت را فراهم کرد.

همچنین وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، 9 آذر 1400، طی بازدید از ساختمان مرکزی ایرانسل و افتتاح آنلاین سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در روستای «آغوز دره» شهرستان گلوگاه استان مازندران، با اشاره به ادامۀ پروژۀ اتصال روستاهای بالای 20 خانوار به شبکۀ ملی اطلاعات، گفته بود: «باید ارتباطات این روستاها در سقف زمانی تعهد شده که پایان سال 1401 است، با کمک شما راه‌اندازی شود و این شدنی است، به ویژه در شرایط فعلی که زندگی و آموزش مردم به ارتباطات گره خورده است. زحمت زیادی کشیده شده و انصافا کارهایی که ایرانسل انجام داده است جزو اقدامات تر و تمیز و با کیفیت است و امیدواریم این مسیر با سرعت ادامه یابد.»

مدیرعامل ایرانسل نیز در این مراسم، گفت: «ما مهمترین تعهد خود را در بخش شبکه ملی اطلاعات و پروژه توسعه ارتباطات روستایی (USO) می‌دانیم و تلاش می‌کنیم هر روز بهتر از گذشته، این تعهدات را عملیاتی کرده و آن را بر اساس برنامه زمان‌بندی پیش ببریم.»نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!