سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

آخرین گزارش اسپیدتست از سرعت اینترنت در ایران و جهان

آخرین گزارش اسپیدتست از سرعت اینترنت در ایران و جهان

تاریخ درج: ۱۴۰۱/۱/۳۱ تعداد بازدید: 422

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، اسپیدتست که وضعیت اینترنت در جهان رو مورد بررسی قرار می‌دهد، در گزارش ماه مارس 2022، سرعت اینترنت موبایل در ایران افزایش پیدا کرده ولی اینترنت ثابت افزایش قابل توجه‌ای نداشته است.

سرعت اینترنت

مهدی سالم، رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با انتشار یک توئیت بیان کرد: چند ساعت پیش نتایج سامانه‌ی speedtest برای ماه جدید به‌روز شد و رتبه ایران در اینترنت همراه با 6 رتبه پیشرفت از 80 به 74 رسید. میانگین سرعت دانلود جهانی 29.96 گزارش شده که تقریبا 5 مگابیت با میانگین سرعت ایران اختلاف دارد.

طبق گزارش منتشر شده توسط اسپیدتست، سرعت اینترنت موبایل و ثابت در جهان افزایش یافته است. البته افزایش سرعت اینترنت موبایل در جهان بسیار اندک بوده و از 29.90 مگابیت در ثانیه که در ماه فوریه اعلام شده بود به 29.96 مگابیت بر ثانیه رسیده است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت در جهان با افزایش بیشتری نسبت به اینترنت موبایل همراه بوده است، سرعت اینترنت ثابت از 61.08 مگابیت بر ثانیه ماه فوریه به 62.52 مگابیت بر ثانیه در ماه مارس رسیده است.

طبق گزارش‌های منتشر شده از سرعت اینترنت در ایران، در بخش اینترنت موبایل با افزایش همراه بوده است و به 24.90 مگابیت بر ثانیه رسیده است ولی به دلیل کاهش سرعت اینترنت در فوریه همچنان در رتبه 74 قرار داریم و تغییر به خصوصی ایجاد نشده است.

بالاترین سرعت اینترنت موبایل در مارس 2022 متعلق به امارات متحده عربی با سرعت‌ 135.35 مگابیت بر ثانیه و پس از آن نروژ با سرعت 134.73 مگابیت بر ثانیه است که در گزارش قبلی نیز رتبه اول و دوم همین کشورها بودند ولی قطر با سرعت 120.69 مگابیت بر ثانیه از کره جنوبی پیشی گرفته و در رتبه سوم قرار گرفته است.

بالاترین سرعت اینترنت ثابت در مارس 2022 متعلق به کشور سنگاپور با میانگین سرعت 197.97 مگابیت بر ثانیه است که توانسته از کشور شیلی پیشی گیرد و شیلی را در رتبه دوم با میانگین سرعت 197.28 مگابیت بر ثانیه قرار دهد. در رتبه سوم تا پنجم هم شاهد تغییر هستیم و به ترتیب تایلند، دانمارک و هنگ‌کنگ قرار گرفته‌اند که به ترتیب میانگین سرعتی برابر 187.80، 170.38 و 161.93 مگابیت بر ثانیه را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!