سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزایش قیمت بسته‌های اینترنت را منوط به تعهد اپراتور‌های تلفن همراه به افزایش کیفیت اینترنت دانست و همچنین اپراتور‌‌‌‌‌ها لازم است تضمین دهند با استفاده از فناوری‌های جدید، دسترسی عامه مردم به اینترنت را فراهم کنند.

افزایش قیمت اینترنت

مخالف افزایش قیمت اینترنت بدون توسعه شبکه ارتباطی هستیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه نشست مشترک مجلس و دولت در رابطه با افزایش قیمت بسته‌های اینترنت بیان کرد: مخالف افزایش قیمت اینترنت بدون توسعه شبکه ارتباطی هستیم، گفت: هرگونه افزایش تعرفه‌ای منوط به تضمین اپراتورهای ارتباطی برای ارتقای کیفیت است. این مسئله باید به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برسد.

رتبه جهانی ایران در ارتباطات ثابت و سیار

رتبه جهانی ما در ارتباطات ثابت بین 140 تا 150 و در ارتباطات سیار بین 70 تا 80 در نوسان است. ما به این دلیل که اینترنت ثابت در این سال‌ها توسعه پیدا نکرده، رتبه خوبی در این زمینه نداریم. در تمام دنیا مرسوم است که وقتی مردم در محل کار و منزل ساکن هستند از اینترنت ثابت استفاده کنند و تنها زمانی که حرکت می‌کنند به اینترنت سیار متصل شوند. اما ازآنجاکه اینترنت ثابت ما توسعه نیافته، این بار به اینترنت همراه منتقل شده و چون ظرفیت باندهای فرکانسی دردسترس اپراتورها نیز محدود است، با افت کیفیت شدید اینترنت روبه‌رو شدیم.

خط قرمز ما در وزارت ارتباطات کیفیت شبکه ارتباطی کشور است

عیسی زارع پور همچنین بیان کرد در چهار سال گذشته سرمایه گذاری اپراتورها برای افزایش کیفیت خدمات اینترنت، متناسب با افزایش کاربران نبوده است، افزود: خط قرمز ما در وزارت ارتباطات کیفیت شبکه ارتباطی کشور است. اعتقاد داریم اینترنت با کیفیت و پرسرعت حق مردم است و چون زندگی مردم امروز با فناوری گره خورده ما در وزارتخانه به دنبال این هستیم که کیفیت را تضمین کنیم.

موافق افزایش قیمت اینترنت با هدف افزایش سود اپراتورها نیستیم

زارع پور با اشاره به اینکه به هیچ وجه موافق افزایش قیمت اینترنت با هدف افزایش سود اپراتورها نیستیم، تاکید کرد: قرار نیست که اپراتورها با افزایش قیمت، فقط سود خود را ببرند و وضعیت شبکه به همین شکل باقی بماند. مجوز افزایش تعرفه زمانی صادر خواهد شد که اپراتورها برای افزایش کیفیت اینترنت تعهد بدهند و با استفاده از فناوری‌های جدید تضمین کنند که عامه مردم به اینترنت دسترسی پیدا کنند.

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال خبرنگاران در رابطه با بسته حمایتی دولت گفت: «دولت وعده‌ای مبنی بر تامین حداقل استاندار اینترنت مصرفی جامعه را به مردم داده بود که در این زمینه برنامه‌ریزی‌هایی برای تامین این حداقل اینترنت به صورت رایگان یا با نصف قیمت انجام شده است.»

پیش‌تر رئیس رگولاتوری، حجم استفاده 40 درصد کاربران اینترنت موبایل را زیر 2 گیگابایت عنوان کرده بود؛ با توجه صحبت‌های رئیس رگولاتوری به نظر می‌رسد به همین میزان اینترنت برای کاربران در نظر گرفته شده باشد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!