سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

اعتماد نسل‌های مختلف به تلفن همراه چه میزان است؟

اعتماد نسل‌های مختلف به تلفن همراه چه میزان است؟

تاریخ درج: ۱۴۰۰/۱۲/۱۷ تعداد بازدید: 383

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، کودکان و نوجوانان نسبت به بزرگسالان اعتماد بیشتری به تلفن همراه و کامپیوتر خود دارند. با توجه به گزارشات منتشر شده از هر 10 کودک یک نفر نشت اطلاعات مالی را تجربه می‌کند و سرقت حساب آنلاین از کودکان به میزان 15 درصد بوده است.

شرکت مک‌آفی

هلپ‌نت‌سکیوریتی شرکت مک‌آفی McAfee که در زمینه امنیت کامپیوتر فعالیت می‌کند از دو گزارش در رابطه با سطح ارتباط بین نسل‌ها را در مورد میزان ایمن بودن دستگاه‌های تلفن همراه و میزان آسیب‌پذیری مصرف‌کنندگان در برابر تهدیدات روی آن دستگاه‌ها منتشر کرده است.

حفاظت از اطلاعات شخصی، حریم خصوصی و هویت برای کاربران تلفن همراه اهمیت قابل توجه‌ای دارد در این گزارش رفتار والدین و فرزندان در خصوص تلفن همراهشان مورد بررسی قرار گرفته است.

در این تحقیقات مشخص شده است که حدود 59 درصد از کودکان و نوجوانان تصور می‌کنند تلفن همراه امنیت بیشتری نسبت به رایانه‌ها دارد و این در حالی می‌باشد که والدین توجهشان را به امنیت تلفن و رایانه، به‌طور مساوی تقسیم کرده‌اند.

در سطح جهانی محافظت کمتری از دستگاه‌های تلفن همراه توسط کودکان انجام می‌شود به طوری که تنها 41 درصد از کودکان و نوجوانان از رمز عبور برای گوشی تلفن همراه خود استفاده می‌کنند ولی این آمار در والدین 56 درصد می‌باشد.

طبق گزارشات تمام اعضای خانواده به دستگاه تلفن همراه متکی می‌باشند و در سطح جهانی، در سن 15 سالگی، استفاده از موبایل به‌طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

در این مطالعات که در کشور‌های مختلف انجام شده است میزان استفاده دختران 10 تا 14 سال نسبت به پسرها بیشتر بوده است این تفاوت در کشور ایالات متحده چشم‌گیر تر بوده است. در سطح جهانی 53 درصد از دختران در تمام گروه‌های سنی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند در حالی که این رقم در پسران 44 درصد است.

جدیدترین تکنیک‌های جرایم سایبری برای فریب مصرف کنندگان:

  • بدافزارها: حملات ‪(SMS + فیشینگ)‬ فیشینگ یکی از رایج‌ترین حملات سایبری است که با هدف سرقت اطلاعات حساس فرد انجام می‌شود. در واقع فیشینگ روشی برای سرقت اطلاعات حساب‌های کاربری، خواه حساب بانکی و خواه غیربانکی است که البته آنچه که تاکنون بیشتر رخ داده در زمره سرقت حساب‌های بانکی قرار دارد.
  • جرایم مربوط به گیمرها: کد تقلب و برنامه‌های هک کردن از راه‌های محبوب برای دریافت قابلیت‌های اضافی در بازی‌های موبایل است.
  • ارز دیجیتال: بازار cryptocurrency به ویژه برای حملات با دستگاه‌های تلفن همراه مناسب است.
  • نرم‌افزار‌های مخرب: مجرمین از اطلاعات شخصی و گرافیک با کیفیت بالا استفاده می‌کنند تا نرم افزارهای مخرب خود مانند برنامه‌های قانونی باشند.

کاربران اینترنت و فضای مجازی لازم است اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند و با دقت بیشتری در این محیط فعالیت نمایند. در هنگام نصب نسخه‌های مختلف بازی، اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزار احتیاط نمایند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!