سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

طراحی 300 پروژه برای توسعه شبکه ملی اطلاعات

طراحی 300 پروژه برای توسعه شبکه ملی اطلاعات

تاریخ درج: ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ تعداد بازدید: 277

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه‌ای تلویزیونی به گفت‌و‌گو پرداخته و بیان کرد: تجهیزات لازم برای راه‌اندازی سرویس فیبرنوری خانگی بین 2 تا 3 میلیون هزینه دارد و آن‌ها در حال پیگیری مدلی هستند که این میزان هزینه از سمت شرکت‌های بخش خصوصی به شکل اقساط و قرارداد بلند مدت مانند 36 ماهه دراختیار کاربران قرار گیرد. براساس اظهارات عیسی زارع‌پور، اگر این اتفاق بیفتد زیرساخت توسعه خدمات الکترونیکی و انوع خدماتی که در کشور باید توسعه پیدا کند فراهم می‌شود.

فیبر نوری

واگذاری اینترنت براساس فیبرنوری در 10 روز آینده

عیسی زارع‌پور بیان کرد: یک خبر خوشی که امروز اعلام می‌کنم این است که در 10 روز آینده فاز اول این کار را بر می‌داریم و شروع به واگذاری اینترنت براساس فیبرنوری خواهیم کرد و نزدیک به نیم میلیون فیبرنوری در سراسر کشور آماده بهره‌برداری است و برنامه ما این است که با سرعت بسیاری بیشتری با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و راهبری وزارت ارتباطات بتوانیم این کار را انجام دهیم.

به باور او راه‌اندازی فیبرنوری یک پروژه 10 ساله است؛ اما آن‌ها تلاش می‌کنند که ظرف 2 یا 4 سال این کار را انجام دهند و این کار یک کار بزرگ و ملی است. او در این مورد گفت: همه بخش‌های مختلف باید پای کار بیایند تا این کار محقق شود. در لایه بودجه 1401 هم زیرساخت‌هایی برای این پروژه در نظر گرفته شده است. باید نهضتی شبیه به نهضت گازکشی در این زمینه در سراسر کشور راه بیفتد و همه دستگاه‌ها پای کار بیایند تا این پروژه ملی انجام شود. این عزم اراده در دولت سیزدهم وجود دارد که این اتفاق بیفتد.

اینترنت فیبرنوری به معنای سرعت‌های چند صد مگابیتی و حتی چند گیگی است

زارع پور در ادامه بیان کرد: تلاش ما این است که کل مسیر رسیدن اینترنت از مرکز مخابرات به در منازل فیبرنوری شود که عملا دیگر محدودیت سرعت برداشته می‌شود. وقتی حرف از فیبرنوری می‌زنیم حرف از سرعت‌های چند صد مگابیتی و حتی چند گیگی است که در دنیا دنبال می‌شود. یعنی سرعت میانگینی که در کل کشور داریم که حدود چند مگابیت بر ثانیه است تبدیل به چند ده و چند صد مگابیت خواهد شد. زارع‌پور تأکید کرد که انجام این کار زمان می‌برد و باید همه دستگاه‌ها پای کار بیایند.

زارع پور با اشاره به طراحی 300 پروژه کوچک و بزرگ برای توسعه شبکه ملی اطلاعات، گفت: از 53 تکلیفی که شورای عالی فضایی در شهریور سال 99 در حوزه شبکه ملی اطلاعات مصوب کرد حدود 40 تکلیف با وزارت ارتباطات است که این 300 پروژه در مسیر انجام همین تکالیف طراحی شده است.

وزیر ارتباطات با تصریح بر اینکه راه اندازی شبکه ملی اطلاعات به هیچ عنوان به معنی قطع شبکه جهانی اینترنت نیست افزود: شبکه ملی اطلاعات دو بال اصلی دارد که یک بال آن شبکه ای پرسرعت، امن و با کیفیت در سراسر کشور است که موجب بهبود ارتباطات بین‌المللی نیز می‌شود و بال دوم آن ارائه خدمات متنوع و با کیفیت به هموطنان بر روی این شبکه پرسرعت است.

راه اندازی کارگروه مراقبت کودکان و نوجوانان در فضای مجازی

وی به راه اندازی کارگروهی برای مراقبت کودکان و نوجوانان در فضای مجازی در دولت سیزدهم اشاره کرد و افزود: امکاناتی برای والدین طراحی شده که امکان مراقبت از فرزندان خود در فضای مجازی را داشته باشند که هفته آینده معرفی خواهند شد.

زارع‌پور تصریح کرد: یکی از این امکانات امکان تبدیل سیمکارت معمولی به سیم‌کارت ویژه کودک است که با استفاده از آن نگرانی‌ها از دسترسی کودکان به محتواهای نامناسب برطرف خواهد شد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!