سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در پستی در صفحه اینستاگرام شخصی خود خبر از بازگشت 430 گیگ از پهنای اینترنت بین الملل کشور که از دسترس خارج شده بود را داد.

اینترنت بین الملل

در اواسط آذر ماه 1400 با کاهش کیفیت اینترنت ، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی و شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کردند با قطعی برخی از کابل دریایی ارتباطات بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت که متعلق به شرکت GBI در مسیر جنوب (قطر و امارات) است، در این حوزه مشکلاتی در شبکه اینترنت کشور طی چند روز اخیر ایجاد شده است.

«صادق عباسی شاهکوه» رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در همان زمان اعلام کرد ترمیم کابل توسط شرکت خارجی ارائه دهنده خدمات، زمان بر است و از سایر مسیرها ظرفیت جایگزین در دستور کار مهندسان فنی شرکت ارتباطات زیرساخت قرار گرفت.

حال عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با انتشار پستی در صفحه خود خبر از بازگشت 430 گیگ پهنای باند کشور را داد و بیان کرد اختلال پهنای باند مصرفی کشور را 7 درصد کاهش داد بود.

وی در ادامه جهت جلوگیری از تکرار چنین اختلالی گفت: با پیگیری و تلاش مستمر همکارانم در شرکت ارتباطات زیرساخت خرابی این خط فیبرنوری دریایی ترمیم و این 430 گیگ دوباره به پهنای باند کشور برگشت. در ضمن برای پیشگیری از تکرار چنین اختلالی مسیرهای جایگزین هم پیش‌بینی شده است. مطمئن باشید هر روز پیگیر افزایش سرعت و کیفیت شبکه هستم.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!