سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

سرقت تجهیزات مخابرات به 18 میلیارد تومان رسید

سرقت تجهیزات مخابرات به 18 میلیارد تومان رسید

تاریخ درج: ۱۴۰۰/۸/۲۱ تعداد بازدید: 260

به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند، سرقت از شرکت مخابرات که شامل تجهیزات مخابراتی و سیم مسی است در سال گذشته فقط در شهر تهران 18 میلیارد تومان ضرر برای شرکت مخابرات ایجاد کرده است.

سرقت تجهیزات مخابرات
علی ملک‌جعفریان، مدیرمخابرات منطقه تهران پیشنهاد دریافت هزینه نگهداری شبکه را از کاربران مطرح کرده است. هزینه در نظر گرفته شده حدود 26 تا 30 هزار تومان مطابق با فرمول شورای رقابت محاسبه می‌شود و از سوی دیگر، کاربران تا سقف این مبلغ می‌توانند در شبکه داخلی مکالمه داشته باشند و مبلغ اضافه بر این در قبض مشترکان محاسبه می‌شود. در صورتی که با دریافت حق نگهداری شبکه موافقت شود، حق اشتراک خط تلفن حذف خواهد شد.

وی افزود در رابطه با سرقت تجهیزات با نیروی انتظامی هم جلساتی برگزار شده است و یک شبکه قضایی نیز به بحث‌های مربوط به سرقت‌های مخابراتی اختصاص یافته است ولی همچنان سرقت از تجهیزات مخابراتی انجام می‌شود.

ملک‌جعفریان به نداشتن توازن در تعرفه‌های مخابرات اشاره کرد که در سایر شرکت‌های خدماتی افزایش هزینه، افزایش تعرفه را به همراه داشته است ولی در شرکت مخابرات افزایش تعرفه انجام نشده است. البته وزیر ارتباطات در دولت جدید قول مساعد برای حل مشکلات و اصلاح تعرفه‌ها را داده است تا با یک عدد منطقی شاهد افزایش هزینه‌های نگهداری شبکه باشند.

مدیر مخابرات منطقه تهران متوسط درآمد از هر مشترک خط ثابت در تهران را 8500 تومان عنوان کرد که با توجه به بالا بودن هزینه نگه‌داری هر خط در صورتی که بدهی یک مشترک در دو دوره پرداخت نشود، خط او قطع خواهد شد. همچنین در صورتی که مشترکی بیش از 80 هزار تومان قبض پرداخت نشده داشته باشد، ارتباط او مطابق با سازمان تنظیم مقررات حذف می‌شود.

مدیر مخابرات تهران موضوع انحصار در استفاده از امکانات مخابراتی را رد کرد و بیان کرد: هم‌اکنون در تهران دو میلیون و 300 هزار مشترک باند پهن وجود دارد که یک میلیون و 100 هزار مشترک، شرکت‌های FCP از فضای مخابراتی ما استفاده می‌کنند. مسئله انحصار به هیچ عنوان واقعی نیست بلکه مخابرات در یک فضای مشارکتی به شرکت‌ها سرویس می‌دهد. هم‌اکنون انتقال پرسرعت به اپراتورهای موبایل و ارتباط سیم مسی برای شبکه‌هایی مانند شاد توسط مخابرات انجام می‌شود. همچنین تمامی پلتفرم‌های ویدئویی از زیرساخت‌های مخابراتی استفاده می‌کنند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!