سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

ضریب‌ نفوذ شبکه تلفن‌همراه کشور افزایش یافت

ضریب‌ نفوذ شبکه تلفن‌همراه کشور افزایش یافت

تاریخ درج: ۱۴۰۰/۷/۲۵ تعداد بازدید: 543

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور افزایش یافته و تعداد مشترکین تلفن همراه به بیش از 131 میلیون نفر رسیده است. طبق آخرین گزارش اعلام شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ( رگولاتوری) ضریب نفوذ تلفن همراه حدود 157 درصد می‌باشد و ضریب نفود اینترنت پهن‌باند ثابت نیز در کشور از 110 درصد گذشته است.

ضریب نفوذ تلفن همراه
پس از شیوع ویروس کرونا سبک زندگی مردم با تغییراتی همراه بوده است و مردم بیشتر علاقمند به دریافت خدمات اینترنتی و غیرحضوری هستند، کسب و کارها به سمت آنلاین شدن رفته و زیرساخت‌های ارتباطی توسعه یافته است و تمام این امور باعث شده تا استفاده از تلفن همراه و اینترنت افزایش داشته باشد.

آخرین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعداد مشترکان تلفن همراه در کشور را 131 میلیون و 54 هزار و 740 نفر و ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور را نزدیک به 157 درصد اعلام کرده است و  پوشش ارتباطی جاده‌های اصلی – فرعی ریلی نیز از 94 درصد گذشته است.

ضریب نفود اینترنت پهن‌باند ثابت در کشور بیش از 110 درصد گزارش شده و در بخش اینترنت سیار مانند گذشته شاهد رشد با ضریب نفود حدود 98 بوده‌ایم، اما اینترنت ثابت با حدود 12 درصد ضریب نفوذ همچنان به دلایل مختلف از توسعه دورمانده است و مقدار قابل ملاحظه‌ای نمی‌باشد.

بر اساس آخرین آمار رگولاتوری تعداد مشترکین اینترنت پهن‌باند در کشور 92 میلیون و 737 هزار و 572 مشترک است که از این میان مشترکین اینترنت پهن‌باند ثابت 10 میلیون و 397 هزار و 937 می‌باشند و تعداد 82 میلیون و 339 هزار و 635 نفر، مشترک اینترنت پهن‌باند سیار هستند.

بر اساس قانون برنامه ششم توسعه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است «در توسعه زیرساخت‌های خدمات الکترونیکی در مناطق محروم و روستایی سرمایه‌گذاری کند به‌گونه‌ای که امکان ارائه دست‌کم چهار خدمت الکترونیکی اصلی دولت (سلامت، آموزش، کشاورزی و بانکی) در 80 درصد روستاهای بالای 20 خانوار کشور امکان‌پذیر شود.

در حوزه توسعه ارتباطات روستایی نیز اکنون حدود 98 درصد روستاهای بالای 20 خانوار که تعداد آن‌ها 39 هزار و 465 روستا است به شبکه ارتباطی متصل هستند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!