سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب سایت رند، احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی طی بازدید از گمرک فرودگاه امام خمینی، در مکاتبه‌ای با رئیس کل گمرک ایران، دستور لازم جهت ساماندهی وضعیت رجیستری را صادر کرده است.

لغو رجیستری

وزیر اقتصاد و دارایی پس از بازدید از گمرک با توجه به مشکلاتی که برای مسافران با مراجعه حضوری به صف‌ها ایجاد می‌شود و همچنین ایجاد فساد به دلیل رانت انحصاری، نامه‌ای خطاب به رئیس کل گمرک ایران با متن زیر داده است:

در بازدید میدانی از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) در خصوص رجیستری تلفن همراه شکایات هموطنان از فرآیند این موضوع مشاهده شد، در عین حال بررسی‌ها نشان می‌دهد دریافت عوارض جهت رجیستری تلفن همراه به روش فعلی موجب ایجاد فساد به دلیل رانت انحصاری واردات شده و حق مسلم مسافران را ضایع کرده است. از این رو با توجه به اختیارات گمرک ایران که در قانون امور گمرکی تصریح شده لازم است اقداماتی به منظور برطرف شدن مشکلات پیش آمده انجام شود.

وی در ادامه تصریح کرد: مقتضی است با محوریت گمرک، کارگروهی متشکل از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت ارتباطات تشکیل و ظرف مدت 10 روز فرآیند رجیستری به نحوی تنظیم شود که ثبت کلیه تلفن‌های همراه مسافری به جز کالاهای لوکس و نیز فرآیند واردات تجاری این محصولات بدون نیاز به مراجعه حضوری و صرفا از طریق یک درگاه غیرحضوری انجام شده و از تشکیل صف‌های رجیستری جلوگیری شود.

وزیر اقتصاد در پایان بیان کرده است: باید ترتیبی اتخاذ شود تا در مورد تلفن‌های همراه مورد استفاده مسافرین (مستعمل) و یا هدیه‌های همراه مسافرین همانند کالاهای تجاری قلمداد نشده و با کمترین تشریفات و در سریع‌ترین زمان رجیستری شود.

معاون فنی گمرک روز گذشته با اشاره به بازدید وزیر اقتصاد از گمرک فرودگاه خمینی اعلام کرده بود طی بررسی‌های صورت گرفته در رابطه با رجیستری گوشی تلفن همراه، مقرر شده با تشکیل کارگروهی در رابطه با حذف عملیات رجیستری در مبادی ورودی گمرک و انجام کاملا غیر حضوری آن، تصمیم‌گیری شود.

وزیر اقتصاد با توجه به اینکه در حال حاضر در گمرک ایران با وجود ازدحام جمعیت با مشکلاتی مواجه است و در مجموع در شرایط کرونایی موجود امکان رعایت کامل پروتکل های بهداشتی فراهم نیست و عاملی برای شیوع بیماری کووید-19 شده است که همین توقف چند دقیقه‌ای برای ثبت اطلاعات از سوی گمرک توسط بارکد‌خوان و جریان دریافتی آن شرایط نامطلونی ایجاد کرده از گمرک خواستار حذف آن شده است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!