سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

راه‌اندازی فناوری 5G ایرانسل در جزیره کیش

راه‌اندازی فناوری 5G ایرانسل در جزیره کیش

تاریخ درج: ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ تعداد بازدید: 301

ایرانسل ششمین سایت 5G را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جزیره کیش راه‌اندازی کرد تا کیشوندان و مسافرانی که به این جزیره سفر می‌کنند بتوانند از فناوری نسل پنج بهره‌مند شوند. سرویس‌دهی 5G از تاریخ 16 اسفند ماه آغاز شده است. محدوده‌هایی که تحت‌ پوشش این فناوری از طریق دکل اشتراکی منطقه آزاد کیش قرار گرفته‌اند می‌توان به بازار بزرگ کیش، ساحل مرجان، اسکله بزرگ و مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش نام برد.

عباسی آرند

آمادگی ایرانسل جهت توسعه پژوهش‌های 6G در کیش

بیژن عباسی‌آرند، مدیرعامل ایرانسل در این مراسم به تلاش‌ها و کار سنگین شرکت ایرانسل در جهت توسعه و فراهم کردن زیر ساخت لازم برای فناوری نسل پنجم اشاره کرد و افزود در حال حاضر شبکه ایرانسل در کل کشور، آمادگی تجهیز به نسل پنج تلفن‌همراه را دارد در جزیره کیش نیز با توجه به زیر ساخت مناسبی که در منطقه آزاد وجود دارد قابلیت تبدیل شدن به جزیره هوشمند را دارد.

مدیر عامل ایرانسل دستاورد فناوری 5G را فراتر از افزایش سرعت و کیفیت اینترنت دانست و بیان کرد این فناوری زیربنای نسل جدیدی از اقتصاد است؛ کسب‌وکار دیجیتال را توسعه می‌دهد و زیست بومی را ایجاد می‌کند که بسیاری از خدمات بتوانند بر بستر آن ارائه شوند، تا توسعه و رفاه را در پی داشته باشد و سرویس‌های جدید را در اختیار مردم قرار دهد.

عباسی آرند امیدوار است در کارگروهی که تشکیل شده پس از راه‌اندازی فناوری نسل پنجم سرویس‌های حوزه‌ی خدمات شهری و سرویس‌های قابل ارائه بر بستر خدمات ارتباطی نیز راه‌اندازی شود و پس از آن بومی سازی این فناوری با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی صورت پذیرد و هدف بعدی ایرانسل تمرکز بر نسل بعدی اینترنت است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه این مراسم به سخنرانی پرداخت و قول همکاری جهت هوشمند‌سازی جزیره کیش را داد و از مدیر عامل ایرانسل دعوت کرد پایگاه تحقیقاتی نسل 6 را به جزیره کیش بیاورند.

وی در ادامه افزود: امروز کار بزرگی صورت گرفته است و همین که ایرانسل با پیشرو بودن در عرصه خدمات 5G، دومین سایت نسل پنج تلفن‌همراه در خارج از تهران را به کیش اختصاص داده است، نشان‌دهنده این است که همه امکانات فراهم است.

کیش اینترنت نسل پنجم

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات در رابطه با فناوری‌های نوین بیان کرد: در اسناد بالادستی وزارت ارتباطات، هدف گذاری کرده‌ایم در افق 1404، اتصال حداقل 10 درصد از کاربران شبکه ملی اطلاعات را به فناوری‌های نوین داشته باشیم. طبیعتا استفاده از فناوری 5G یکی از مصادیق قطعی و یقینی فناوری‌های نوین است و این رونمایی در راستای اهداف اسناد بالادستی است.

هاشمی در رابطه با ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین افزود: ما منابع فرکانسی محدودی را در اختیار داریم که به عنوان منابع ملی شناخته می‌شوند. اگر بخواهیم صرفا از فناوری‌های نسل‌های قبلی استفاده کنیم، بدون تردید استفاده بهینه و موثری از فرکانس انجام نخواهد شد و 5G یکی از مصادیقی است که با استفاده از آن، در تلاشیم از ظرفیت‌های فرکانسی که در کشور داریم، به صورت بهینه استفاده کنیم. متاسفانه به واسطه انحصاری که در حوزه اینترنت ثابت شاهد هستیم، آنچه در توسعه اینترنت ثابت مورد انتظار بود، اتفاق نیفتاد. به همین دلیل استفاده از ظرفیت 5G را برای کمک به توسعه اینترنت ثابت در دستورکار داریم و پروانه‌های مرتبط را هم صادر کرده‌ایم که ان‌شاءالله بتوانیم بخشی از این عقب‌ماندگی را جبران کنیم.

ایرانسل کیش

در ادامه‌ی این مراسم به کاربرد‌های فناوری نسل پنجم تلفن همراه مانند پخش آنلاین ویدیو با کیفیت 4K، مقایسه سرعت دانلود فایل در نسل چهار با نسل پنج، مشاهده ویدیو با عینک VR و انجام بازی آنلاین، در حضور خبرنگاران و در یک محیط واقعی و کاربردی انجام شد و اهالی رسانه، سرعت 5G را از نزدیک تجربه کردند.

در پایان نیز سایت تجاری نسل پنج ایرانسل در جزیره کیش، رسماً افتتاح شد و مدیرعامل ایرانسل با حضور در جمع خبرنگاران، به پرسش‌های آنان پاسخ داد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!