سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

میزبانی 80 درصدی سایت‌های ایرانی در داخل کشور می‌باشد

میزبانی 80 درصدی سایت‌های ایرانی در داخل کشور می‌باشد

تاریخ درج: ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ تعداد بازدید: 321

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، بهزاد اکبری، یکی از اعضای هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرده است: بالغ‌بر 80 درصد سایت‌های ایرانی در داخل کشور میزبانی می‌شود که شاید فقط معدود کشور‌هایی مانند چین و آمریکا چنین وضعیتی داشته باشند.

میزبانی 80 درصدی سایت‌های ایرانی

توسعه زیرساخت‌های ارتباطی شبکه ملی اطلاعات

بهزاد اکبری در رابطه با توسعه زیرساخت‌های ارتباطی شبکه ملی اطلاعات افزود: از سال 95 که متوسط سرانه مصرف ترافیک دیتا در کشور 8.1 گیگابایت در ماه بود، این میزان در حال حاضر به 17.5 گیگابایت در ماه رسیده است و به عبارتی ما از سال 1395 به‌طور متوسط رشد 80 درصدی به طور سالیانه را شاهد بوده‌ایم.

عضو هیأت مدیره‌ی شرکت ارتباطات زیرساخت در رابطه با برخی مشکلات در چند سال اخیر افزود با اینکه در محتوا و خدمات داخل کشور پیشرفت قابل توجه‌ای وجود داشته است ولی زیرساخت‌های اطلاعاتی و مراکز داده همچنان با کمبودهای زیادی مواجه هستیم که در کنار بحث تحریم‌های ظالمانه و محدودیت‌هایی که ایجاد شده، مشکلات را بیشتر کرده است. کمبود مراکز داده با مقیاس بالا از دیگر مشکلات پیش‌رو می‌باشد و مسئله بعدی حضور در بازارهای جهانی است که علی‌رغم موقعیت استراتژیک و خوبی که در منطقه داریم این صنعت فقط در داخل کشور ارائه خدمت می‌کند و در بازارهای جهانی سهمی نمی‌برد.

ایران رشد زیادی در ترافیک دیتا تجربه کرده است

اکبری در ادامه متوسط رشد جهانی دیتا را 25 درصد و در حوزه خاورمیانه را 35 درصد اعلام کرد که با توجه به این آمار ایران در ترافیک دیتای رشد مناسبی داشته است متناسب با توسعه لایه دسترسی صورت گرفته در بخش زیرساخت‌های ارتباطی، در لایه شبکه بک‌بن هم توسعه‌های خوبی انجام‌شده است، به‌نحوی که در سال 1394 حدود 650 گیگابیت بر ثانیه ظرفیت شبکه بک‌بن ارتباطات زیر ساخت کشور بوده است که این میزان در سال 1399 به 30 ترابیت‌برثانیه رسیده است.

رشد حوزه‌ی دسترسی ارتباطات بین‌الملل در کشور

عضو هیأت مدیره‌ی شرکت ارتباطات زیرساخت در رابطه با میزان رشد در حوزه دسترسی ارتباطات بین‌الملل اظهار کرد ایران به لحاظ ظرفیتی و هم به لحاظ تنوع مسیر دارای توسعه‌ی خوبی بوده است. در سال 92 ایران حدود 80 گیگابیت‌برثانیه ظرفیت بین‌الملل داشته که اکنون به بیش از چهار ترابیت‌برثانیه رسیده است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!