سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

چهارمین سایت تجاری 5G ایران و ایرانسل افتتاح شد

چهارمین سایت تجاری 5G ایران و ایرانسل افتتاح شد

تاریخ درج: ۱۳۹۹/۱۲/۱ تعداد بازدید: 133

ایرانسل موفق به تجهیز چهارمین سایت تجاری نسل پنج تلفن‌همراه ایران (5G) با قابلیت استفاده‌ی عمومی شد. این سایت در حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل، افتتاح شد.

افتتاح پنجمین سایت ایرانسل
طبق گزارش روابط عمومی ایرانسل، در سومین رویداد هفته‌ی دیجیتال ایران که در حال برگزاری است، در تاریخ 28 بهمن‌ماه 1399، دومین روز از نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا در سالن 27 نمایشگاه بین‌المللی تهران، در حالی آغاز شد که مهندس محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، با حضور و بازدید از غرفه‌ی ایرانسل، از طریق ارتباط زنده‌ی ویدیویی با چهارمین سایت تجاری 5G ایران و ایرانسل در محل بوستان آب و آتش، اولین سایت برای استفاده‌ی عمومی نسل پنج تلفن همراه ایران را به همراه دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، افتتاح کرد.

10 برابر سرعت بیشتر 5G نسبت به 4G 

در ابتدای این مراسم دکتر بیژن عباسی آرند با توضیح فعالیت جدیدترین سایت تجاری نسل پنج تلفن‌همراه ایرانسل و آخرین دستاوردهای ایرانسل در حوزه‌ی هوش مصنوعی گفت: «سایتی که امروز در بوستان آب و آتش تهران افتتاح می‌شود، یک سرویس با قابلیت استفاده‌ی عمومی در شبکه‌ی 5G را در اختیار مردم قرار می‌دهد تا آن‌هایی که گوشی مجهز به تکنولوژی 5G دارند، بتوانند به طور مستقیم این تجربه را داشته باشند و یا با سایر گوشی‌های هوشمند، از طریق HotSpot مودم 5G که در محل سایت قرار داده شده است، به صورت وای‌فای، از آن بهره‌مند شوند. تجربه‌ی جهانی نشان داده است که مشترکان در شبکه‌ی 5G نسبت به شبکه‌ی 4G، می‌توانند حداقل سرعتی 10 برابر را در اختیار داشته باشند. همچنین ما امروز از پروژه «آواتار» که یک پروژه جدید در حوزه AI است و به عنوان یک پلتفرم جدید مرکز تماس، بر پایه هوش مصنوعی فعالیت می کند، رونمایی خواهیم کرد.» وی همچنین از همکاری مجموعه‌ی منطقه‌ی فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد برای در اختیار گذاشتن فضای احداث سایت، قدردانی کرد.

توضیح وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات از اهمیت توسعه‌ی شبکه 5G در ایران:

«از همکاران فنی ایرانسل برای تلاش‌های بسیار زیادی که در هفت-هشت ماه اخیر انجام دادند تا سه سایت قبلی نسل پنج تلفن‌همراه به بهره‌برداری برسد و مجموعه‌های تحقیقاتی کشور بتوانند تحقیقات و کاربردهای نسل پنج را، قبل از اینکه این شبکه به طور گسترده در کشور پیاده‌سازی شود، عملیاتی کنند؛ تشکر می‌‌کنم.»

وی افزود: «در نتیجه‌ی این اقدام ایرانسل در هفت‌ماه گذشته، امروز در این نمایشگاه، شاهد آن هستیم که کاربردهای گوناگون نسل پنجم تلفن‌همراه به نمایش گذاشته شده و شرکت‌های مختلف در حال هم‌افزایی هستند که زیست‌بوم نسل پنج تلفن‌همراه را بتوانیم با حداکثر استفاده در اقتصاد دیجیتال، مورد بهره‌برداری قرار دهیم.»

وزیر ارتباطات با تأکید بر اینکه البته سایت‌های قبلی ایرانسل در پروژهشگاه ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، ساختمان مرکزی ایرانسل و دانشگاه تربیت‌مدرس هم قابلیت استفاده توسط عموم را داشت، ولی به دلیل فاصله‌ی سایت با مردم، خیلی امکان استفاده‌ی عمومی وجود نداشت، ادامه داد: «سایت نسل پنج تلفن‌همراه که امروز در پل طبیعت و بوستان آب و آتش افتتاح می‌شود، اولین سایتی است که به صورت فراگیر و عمومی، می‌تواند مورد استفاده مردم قرار گیرد.»

سایت پنجم

آذری جهرمی درباره آینده توسعه شبکه‌ی 5G در ایران اعلام کرد:

«ایرانسل در روزهای اول اسفند امسال در جزیره کیش و در دو هفته آغازین اسفند در شهر شیراز، با راه‌اندازی سایت 5G، پوشش نسل پنج را در این شهرها آغاز می‌کند. همراه‌اول هم در حال انجام تلاش‌های خوبی است تا در راستای ارائه 5G به دستاوردهای خوبی برسند که طبیعتا گزارش آن را به مردم خواهند داد. همچنین امیدواریم با فراگیری نسل پنج تلفن‌همراه و حرکت به سمت اتصال شبکه ثابت و همراه و ادغام آن‌ها با یکدیگر، شاهد یک تحول بزرگ در شبکه ملی اطلاعات باشیم که این توسعه 5G هم بر اساس همان سند شبکه ملی اطلاعات در حال توسعه است.»

در ادامه نیز وزیر ارتباطات با دعوت از یکی از نوجوانان حاضر در محل نمایشگاه، از او خواست تا به نمایندگی از هم‌نسلان خود که آینده‌ی این تکنولوژی به آن‌ها اختصاص دارد، در افتتاح چهارمین سایت تجاری 5G ایران مشارکت کند. سپس حاضران در بوستان آب و آتش، از طریق اتصال به سایت 5G این بوستان، با وزیر ارتباطات تماس تصویری بر بستر 5G برقرار و با وی گفت‌وگو کردند. در حین این گفت‌وگوی تصویری، صفحه‌ی گوشی تلفن‌همراه حاضر در بوستان آب و آتش، با نشانگر شبکه‌ی 5G در سالن نمایش داده می‌شد.

پس از افتتاح زنده‌ی ویدیویی سایت نسل پنج تلفن‌همراه در بوستان پارک آب و آتش، وزیر ارتباطات از غرفه ایرانسل در نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیا بازدید کرد و در جریان آخرین محصولات و دستاوردهای ایرانسل‌لبز مبتنی بر هوش مصنوعی، از جمله «آواتار» که یک مرکز تماس برپایه هوش مصنوعی است، قرار گرفت.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!