سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

 118 اپراتور در 59 کشور فناوری 5G را در شبکه‌ی خود دارند

118 اپراتور در 59 کشور فناوری 5G را در شبکه‌ی خود دارند

تاریخ درج: ۱۳۹۹/۹/۱۰ تعداد بازدید: 1910

دکتر بیژن عباسی آرند، در اختتامیه‌ی سومین سمپوزیوم مخابرات بی‌سیم نوری و موج میلی‌متری غرب آسیا، مهمترین قابلیت‌های توسعه و اجرای فناوری نسل پنجم را، تغییر در درک کلی بشر و ایجاد افق جدیدی از پیشرفت در تعالی فناوری بیان کرد که باعث ارتقا کیفیت زندگی می‌شود.

نسل پنجم اینترنت
سهم بازار جهانی فناوری 5G
دکتر بیژن عباسی آرند، مدیر عامل ایرانسل در رابطه با سهم بازار جهانی فناوری 5G بیان کرد: تخمین زده می‌شود سهم بازار جهانی فناوری 5G در سال 2020 به 5.5 میلیارد دلار و در سال 2026، به حدود 668 میلیارد دلار برسد و سهم آسیا و اقیانوسیه، 329 میلیارد دلار باشد. گزارش ها حاکی از آن است که 397 اپراتور در 129 کشور جهان، در فناوری 5G سرمایه‌گذاری کرده‌اند. 118 اپراتور در 59 کشور نیز، در حال حاضر 5G را در شبکه‌ی خود مستقر کرده‌اند.

وی در ادامه توضیح داد: تخمین زده می‌شود که در سال 2035، فروش جهانی چندین صنعت فعال شده توسط 5G، در حدود 13.2 تریلیون دلار، 5 درصد از تولید واقعی جهانی باشد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که زنجیره‌ی ارزش 5G در همان سال، حدود 22.3 میلیون شغل در سراسر جهان ایجاد کند.

سهم ایرانسل در انقلاب 5G ایران در دو دسته‌ی اصلی تقسیم می‌شود:
ایرانسل به عنوان یک نهاد تحقیق و توسعه
ایرانسل به عنوان فعال‌کننده فناوری 5G

مجموعه‌ی ایرانسل‌لبز مشغول کار بر روی نمونه‌ی اولیه‌ی مودم‌های 5G است که انتظار می‌رود تا دسامبر سال 2020 آماده شود. این مجموعه، در راستای پژوهش‌های کاربردی نسل پنج، چندین پروژه را در برنامه دارد و با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، برای انجام پژوهش در زمینه‌ی نسل 5 و نسل 6 تلفن‌همراه، در حال همکاری است.

مدیرعامل ایرانسل افزود: ایرانسل تاکنون سه سایت 5G در تهران راه‌اندازی کرده و با پیشرفت‌های شگفت‌انگیز این صنعت تاکنون، اطمینان داریم که با در دست داشتن کلید 5G، دنیای کاملاً دیجیتالی، نزدیکتر از هر زمان دیگری خواهد بود.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!