سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


شرکت ایرانسل در راستای مسؤولیت اجتماعی خود و با هدف کاهش شکاف دیجیتالی و تحقق عدالت ارتباطی و آموزشی برای دانش‌آموزان مناطق محروم، در قالب پروژه‌ی «هوشمندسازی مدارس کشور» وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، 13636 مدرسه روستایی را به اینترنت پرسرعت مجهز کرد. این پروژه، دوشنبه توسط رئیس‌جمهوری افتتاح می‌شود.

در مراسم افتتاح پروژه‌ی هوشمندسازی مدارس کشور، «دانا پلاس» ایرانسل نیز به‌عنوان یکی از پلتفرم‌های اصلی ارائه‌دهنده‌ی خدمات آموزشی در شبکه‌ی دانا، معرفی می‌شود و مجموعه‌ی «شبکه دانا» به عنوان ارائه‌دهنده‌ی جامع و غیرانحصاری خدمات آموزشی دانش‌آموزی، آغاز به کار خواهد کرد.

دانا پلاس
پروژه هوشمندسازی مدارس کشور جهت گسترش دسترسی مدارس روستایی و شهری به اینترنت پر‌سرعت فراهم شده است. در فاز نخست این پروژه، پوشش اینترنت پرسرعت برای 76400 مدرسه، شامل 38333 مدرسه‌ی شهری و 38067 مدرسه روستایی انجام خواهد شد.  این پروژه با حمایت مجری توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با استفاده از سهم پروژه «خدمات عمومی اجباری» از درآمد اپراتورها، اجرا شده است تا عدالت ارتباطی مدنظر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات محقق شود.

شرکت ایرانسل در راستای مجهز کردن مدارس کشور به اینترنت پر سرعت با نصب و راه‌اندازی مودم، ارائه سیم‌کارت و بسته‌ی اینترنت، 13636 مدرسه را به اینترنت پر‌سرعت مجهز کرده است که  6573 مدرسه روستایی، به طور مستقیم توسط ایرانسل و 7063 مدرسه روستایی نیز با برون‌سپاری ایرانسل به شرکت «های‌وب» انجام شده است.

طبق آخرین آمار اعلام شده، از میان 38067 مدرسه‌ی روستایی، 13636 مدرسه توسط ایرانسل و 4482 مدرسه توسط همراه ‌اول ، به شبکه‌ی اینترنت دسترسی پیدا کرده‌اند. لازم به ذکر است، از طریق اینترنت ثابت شرکت مخابرات ایران نیز تعداد 38333 مدرسه‌ی شهری و 19949 مدرسه روستایی به شبکه‌ی اینترنت متصل شده‌اند.

این مراسم به صورت آنلاین برگذار خواهد شد و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تشریح جزئیات پروژه‌ی هوشمندسازی مدارس کشور می‌پردازد و دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، این پروژه را افتتاح می‌کند. همچنین ارتباط زنده‌ای نیز با مدرسه‌ی «محمدعلی برادران»، در روستای شمه‌سر، واقع در شهر کنارک استان سیستان و بلوچستان، به عنوان نمونه‌ای از مدارس روستایی این پروژه، با حضور دکتر امیر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، برقرار می‌شود.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!