سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

مطالعه 6G در دستور كار ايرانسل قرار گرفت

مطالعه 6G در دستور كار ايرانسل قرار گرفت

تاریخ درج: ۱۳۹۹/۷/۷ تعداد بازدید: 234

دکتر بیژن عباسی‌آرند، مدیر عامل ایرانسل در مراسم رونمایی از کاربست‌های 5G در ایران، خبر از آغاز اجرای فاز دوم راه‌اندازی سایت 5G ایرانسل داد و دو تفاهم‌نامه نیز در جهت توسعه اینترنت نسل پنجم را امضا کردند.

مدیر عامل ایرانسل، در این مراسم با بیان ایجاد مقدمات راه‌اندازی رسمی شبکۀ نسل پنجم ایرانسل از یک سال و نیم قبل یعنی همزمان با روندهای جهانی 5G ، سه نکته مهم جهت توسعه 5G در ایران را «تخصیص فرکانس»، «همکاری همۀ اپراتورها» و «بومی‌سازی تجهیزات» دانست و بر لزوم تعیین تکلیف تخصیص فرکانس به اپراتورها برای توسعۀ خدمات جدید، تأکید کرد.

اینترنت نسل پنجم
ایرانسل دو تفاهم‌نامه برای توسعۀ پزشکی از راه دور و حمل‌ونقل هوشمند بر بستر شبکۀ نسل پنجم تلفن همراه، امضا کرد.

تفاهم‌نامه اول بین ایرانسل با معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دانشگاه شهید بهشتی در زمینۀ پیاده‌سازی خدمات مشاورۀ جراحی از راه دور (telemedicine) با استفاده از قابلیت‌های 5G امضا شده است.

تفاهم‌نامه دوم بین ایرانسل با ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان منطقۀ آزاد کیش، در زمینۀ طراحی و ایجاد پایلوت حمل‌ونقل هوشمند شهری، مبتنی بر شبکه‌های ارتباطات سلولی نسل جدید، در چارچوب شبکۀ ملی اطلاعات امضا شد.

دکتر بیژن‌آرند از توسعه مرکز نوآوری ایرانسل خبر داد و با توجه به ورود شرکت‌ها و محققان دنیا به موضوع اینترنت نسل ششم، از دانشگاه‌ها درخواست کرد تا در این زمینه تحقیقات را شروع کنند، ایرانسل نیز با پیشتازی در ارائۀ 6G، به وظیفۀ خود برای ارائۀ سریع آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا به مردم ایران، عمل کند.

عباسی آرند به نیاز سرمایه گذاری سنگین که برای نسل پنجم اینترنت سیار لازم است اشاره کرد و گفت: «همکاری همه اپراتورها با توجه به حجم سرمایه‌گذاری سنگین برای ۵G و نرخ ارزش دلار و شرایط اقتصادی بسیار الزامی است. همه باید همکاری کنند تا از هزینه اضافه پرهیز شود و این موضوع یک همت جمعی را می‌طلبد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!