سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اعلام رایگان شدن استفاده از شبکه شاد توسط تمام اپراتور‌های تلفن همراه در سراسر کشور بیان کرد: بسته سه ماهه رایگان اینترنت 700 هزار معلم از ساعت 20 امشب فعال می‌شود و این فعالسازی به تدریج تا هفته اول مهر به پایان می‌رسد.

آموزش آنلاین

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد معلمان برای آموزش مجازی علاوه بر شبکه شاد، نیاز به بسته‌های اینترنت مقرون به‌صرفه نیز داشتند که مقرر شد از ساعت 20 امشب، 24 شهریور ماه، برای 700 هزار معلم و کادر آموزشی که فروردین ماه در سامانه وزارت ارتباطات ثبت نام کرده بودند فعال گردد.

بسته در نظر گرفته شده برای معلمان، بسته اینترنت سه ماهه است. در صورتی که معلمان بسته اینترنت فعال از قبل داشته باشد، این بسته برای آن‌ها ذخیره شده و پس از اتمام  بسته می‌توانند از آن استفاده نمایند. پس از اتمام بسته سه ماهه اینترنت، مجدد شرایط مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در رابطه با تمدید و آموزش آنلاین برنامه‌ریزی می‌شود.

محمدجواد آذری‌جهرمی در رابطه با بسته اینترنت ویژه دانش آموزان نیز بیان کرد: هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش برای دسترس دانش‌آموزان به یک سری بسته‌ها سفید صورت گرفته است. از این بسته‌ها می‌توان به صورت رایگان از طریق اپراتور‌های خانگی و یا اپراتور‌های تلفن همراه با همان شماره تلفن ثبت شده توسط دانش آموزان در شبکه شاد استفاده کرد. همچنین استفاده از آن بسته‌ها فقط مخصوص شبکه «شاد» نیست و در پیام رسان‌های داخلی نیز قابل استفاده است که تلاش می‌شود این بسته تا اول مهر فعال شود. آذری جهرمی از اتصال رایگان 86 هزار مدرسه در سراسر کشور به اینترنت نیز خبر داد.

آذری‌جهرمی در ادامه افزود: سه بسته دیگر برای دانشگاه‌ها، دانشجویان و اساتید وعده داده بودیم که از ابتدای مهر همه دانشگاه‌هایی که وزارت علوم به ما اعلام کرده باشد، سایت‌های آموزشی موردنیازشان رایگان خواهد بود. همچنین بسته‌ای هم برای دانشجویان و اساتید برنامه ریزی کرده ایم که آن هم تا ابتدای مهر فرآیند ثبت نامش آغاز می‌شود.

جهرمی در پایان گفت: ما در کنار دانش آموزان، معلمان، دانشجویان و اساتید هستیم و علاوه بر تأمین زیرساخت در هزینه آن‌ها نیز مشارکت می‌کنیم تا هیچ کسی از تحصیل باز نماند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!