سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

توزیع گوشی‌های صاایران به ایرانسل واگذار گردید

توزیع گوشی‌های صاایران به ایرانسل واگذار گردید

تاریخ درج: ۱۳۹۹/۶/۲۴ تعداد بازدید: 201

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در مراسم معرفی دستاوردهای بومی‌سازی تجهیزات پیشرفته شبکه ملی اطلاعات اعلام کرد برای چند شرکت جهت ساخت گوشی تلفن همراه درخواست همکاری فرستاده شده است که در نهایت شرکت صاایران اعلام آمادگی کرده است و اکنون بخشی از محصولات این شرکت آماده و جهت عرضه به اپراتور ایرانسل تحویل داده شده است.

صاایران
شرکت صنایع الکترونیک ایران، صاایران که اکنون زیر مجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح می‌باشد، در سال‌های اخیر در شیراز به تولید تلفن همراه پرداخته است اما پس از مدتی آن را متوقف کرد زیرا بازدهی اقتصادی نداشته و واردات آن به صرفه‌تر بوده‌ است اکنون قصد در ادامه تولید گوشی تلفن همراه دارد.

وزیر ارتباطات توضیح داد مردم با توجه به گران شدن وسایل ارتباطی چشم انتظار دستگاه‌های تولید داخل می‌باشند که موبایل ایرانی نیز یکی از این موارد است. البته در این رابطه صحبت‌هایی انجام شده است ولی به طور انبوه هنوز توسط مردم لمس نشده است. آذری جهرمی در ادامه افزود: می‌گویند خط تولید در مراغه راه افتاده که بسیار خوب است ولی محصول را به دست مردم برسانید. دیگر تولیدکنندگان نیز به ساخت یک گوشی قناعت نکنند و بدانند که باید در تکنولوژی پویا باشند و مردم مدل‌های مختلف گوشی را می‌خواهند.

آذری جهرمی اظهار کرد: به زودی خط اعتباری ۵۰۰ میلیارد تومانی در اختیار اپراتورها قرار خواهد گرفت تا از طریق آن بتوانند گوشی‌های تولید داخل را به صورت اقساطی در اختیار مردم  قرار دهند. سایر اپراتور‌های تلفن همراه نیز در این زمینه فعالیت دارند.

مدیرعامل ایرانسل در خرداد ماه سال جاری از صنایع مخابرات صاایران (صما) بازدید کرده و از همکاری این دو شرکت برای عرضه گوشی ملی خبر داده بود. ایرانسل همچنین در دی ماه سال گذشته نیز تفاهم‌نامه‌ای را در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، در راستای «حمایت از تولید و توسعه زیست‌بوم تلفن همراه هوشمند تولید داخل» با پست بانک امضا کرده بود.


برچسب ها : ایرانسلسیم کارت

نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!