سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

کلاهبرداری از طریق فروش سیم کارت شاد

کلاهبرداری از طریق فروش سیم کارت شاد

تاریخ درج: ۱۳۹۹/۶/۱۵ تعداد بازدید: 164

سردار کیوان ظهیری، رئیس پلیس پیشگیری پایتخت به دانش آموزان و خانواده‌های آنها هشدار داده است تا فریب تبلیغات فروش سیم کارت شاد را نخورند و اخبار مربوط به سیم کارت را از پرتال اپراتور‌ها و خبرگزاری‌ها پیگیری نمایند.

تبلیغات شاد
سردار «کیوان ظهیری» اعلام کرد: کلاهبرداران این بار به سراغ دانش آموزان و والدین آنها آمدند و با ارائه تبلیغاتی به اسم سیم کارت شاد سعی دارند تا از این گروه از افراد کلاهبرداری کنند. وی در ادامه افزود کلاهبرداران به روش‌های مختلف سعی به سوء استفاده از افراد می‌کنند. بعضی از آنها در جلوی مدارس حاضر می‌شوند و بعضی با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و پیامک اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت اظهار کرده است که کلاهبرداران معمولا از دو روش استفاده می‌کنند. در روش اول از افراد می‌خواهند که اطلاعات محرمانه خود را برای آنها ارسال کنند و با این روش سعی در جمع آوری افراد دارند. و در روش دوم با ارسال لینک‌هایی در فضای مجازی و درخواست اطلاعات کارت افراد برای تشخیص هویت حساب بانکی آنها را خالی می‌کنند.

کیوان ظهیری در ادامه توضیح داد:  اگر قرار باشد سیم کارت دانش آموزی و خدمات رایگانی برای این گروه از جامعه ارائه داده شود از طریق پرتال رسمی اپراتورها و یا وزارت خانه‌های مربوطه اعلام می‌شود و مردم به این پیام‌ها و لینکها اعتمادی نکنند.

رئیس پلیس پیشگیری در پایان اعلام کرد: پلیس به دنبال شناسایی افراد سودجو هست و با هرکسی که به هر طریقی این افراد را در رسیدن به اهداف شومشان کمک کند برخورد خواهد کرد.

چندی پیش مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول از ارائه سیم کارت شاد به وسیله این اپراتور خبر داده است. ایرانسل نیز سیم‌کارتی به نام «سیم‌کارت آموزشی» را برای والدینی که قصد دارند سیم‌کارت ویژه‌ای به امر تحصیل و آموزش آنلاین فرزند خود اختصاص دهند، ارائه کرده است.



نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!