سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

تلفن همراه در ایران 26 ساله شد

تلفن همراه در ایران 26 ساله شد

تاریخ درج: ۱۳۹۹/۵/۱۹ تعداد بازدید: 410

از عرضه اولین سیم کارت به دست شهروندان ایرانی 26 سال می‌گذرد، اولین بار در تاریخ 19 مرداد 1373 چهار سیم کارت‌ به کارکنان نهاد ریاست جمهوری عرضه شد و شرکت ارتباطات سیار عرضه سیم کارت در ایران را شروع کرد. این تکنولوژی پس از سه سال، از کشور‌های اروپایی به ایران رسیده است.

اولین مرکز واگذاری سیم‌کارت در ایران مخابرات بود که فعالیت خود را شروع کرد. طبق مصوبه ای که در سال 83 با پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و هیأت وزیران تصویب شد، اساسنامه‌ی مركز سنجش از دور ایران به شركت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) تغییرنام یافت. این شرکت با سرمایه 200 میلیارد تومانی کلیه‌ی وظایف امور ارتباطات سیار شرکت مخابرات ایران را برعهده گرفت.

همراه اول

اولين فاز شبكه تلفن همراه كشور، ابتدا در مرداد ماه سال 1373 در شهر تهران بهره برداری شد که در ابتدا با 24 سایت  BTS و با ظرفيت 9200 شماره آغاز به کار نمود. در آغاز به کار و ثبت نام سیم کارت با استقبال چندانی مواجه نشد و چند ماه طول کشید تا توجه مردم به این فناوری جلب شود.

با جدي شدن خصوصى‌سازى صنعت مخابرات كشور، اين شركت با درك اقتضائات جديد بازار رقابت، از سال 1386 فعاليت خود را با نام تجارى «همراه اول» ادامه داد.

شرکت همراه اول در سال 1389 از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد و در 28 آذر 1389، پنج درصد سهام خود را در فرابورس عرضه کرد. روز 29 مرداد 1392 نماد «همراه اول» در بازار بورس بازگشايي شد و این شرکت از آن سال در بازار بورس ایران حضور دارد.

امروزه شرکت ارتباطات سیار ایران بیش از 90 میلیون مشترک در تمامی شهرهای كشوردارد حدود 45 هزار روستا (بیش از 90 درصد روستاها) و بیش از 74 هزار کیلومتر از جاده‌های کشور، 97 درصد جمعیت کشور را تحت پوشش دارد. اين اپراتور علاوه بر این که پیشتاز در عرضه سیم‎کارت بوده است، پس از دريافت مجوز ارتقاى خدمات نسل 3 و نسل هاى بالاتر از آن در تاريخ 4 شهريور 1393 با نوسازی مداوم شبکه خود، به روزترین تجهیزات شبکه تلفن همراه کشور را در اختيار مشتركان خود قرار داده است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!