سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

250 هزار پورت VDSL برای مشترکان اهواز فعال می‌شود

250 هزار پورت VDSL برای مشترکان اهواز فعال می‌شود

تاریخ درج: ۱۳۹۹/۵/۱۲ تعداد بازدید: 1355

سازمان تنظیم و مقررات رادیویی اعلام کرد 250 هزار پورت پر‌سرعت VDSL در اهواز تا پایان سال 99 آماده واگذاری و جایگزینی با تکنولوژی ADSL می‌باشد.
سرویس‌های اینترنت پرسرعت در سراسر جهان طرفداران زیادی دارند. برای اتصال به اینترنت روش‌های متفاوتی وجود دارد که خطوط DSL یکی از بهترین روش‌های اتصال با سرعت زیاد را فراهم می‌آورد. از جدیدترین فناوری‌های DSL تکنولوژی VDSL می‌باشد که جایگزین سرویس ADSL است. سرعت دانلود و آپلود در تکنولوژی VDSL به مراتب بیشتر از ADSL می‌باشد.

اینترنت پر سرعت

علیرضا ملکی جهان، مدیرکل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب غرب از واگذاری 250 هزار پورت اینترنت پر‌سرعت (FTTC) تا پایان سال در اهواز خبر داد.

علیرضا ملکی جهان در ادامه اعلام کرد: با توجه به برنامه ششم توسعه، طرح کلان شبکه ملی اطلاعات و پروژه‌های مصوب کارگروه ویژه ستاد اقتصاد مقاومتی، پوشش 80 درصدی خانوارها به پهن باند ثابت با سرعت 30 تا 100 مگابیت بر ثانیه از اولویت‌های مهم کشور محسوب می‌شود. بر همین اساس در سال 98 پروژه اینترنت پرسرعت FTTC به منظور واگذاری VDSL به مشترکان با 15 هزار پورت در دزفول راه‌اندازی شد و اکنون 2500 مشترک از این سرویس ها استفاده می‌کنند.

طبق بیانات مدیرکل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب غرب، پروژه FTTC فقط برای دسترسی به سرعت بالای اینترنت نمی‌باشد و ارتباطات پایدار‌تر را ایجاد می‌کند. در تکنولوژی FTTC انتقال داده با فاصله کوتاه‌تری انجام می‌شود و حداقل سرعت اینترنت 25 مگابیت در ثانیه است. هر چه کابینت‌ها در فاصله کمتر باشد وتجهیزات به روزتر باشد سرعت اینترنت بیشتر می‌باشد. در تست سرعت انجام شده در اهواز، سرعت اینترنت FTTC تا 80 مگابیت بر ثانیه ثبت شده است.

علیرضا ملکی جهان، در رابطه با تمهیدات پیش‌بینی شده برای پایداری ارتباطات استان خوزستان در شرایط فعلی اعلام کرد: به دلیل مشکلات جوی و آب و هوایی کشور و بروز قطعی‌های ناشی از ریزگردها و گرمای هوا در سال گذشته، برنامه نظارتی مدونی با عنوان دستورالعمل جامع پایش سیستمهای تغذیه و پشتیبان تغذیه نیروی برق سایت‌های تلفن همراه در رگولاتوری تدوین شده است.

وی افزود: براساس این دستورالعمل از ابتدای سال 99 تاکنون با هماهنگی رگولاتوری و ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانهای لرستان، ایلام و خوزستان و اپراتورهای سیار و ثابت، اقداماتی مانند برقراری مسیرهای پشتیبان فیبر در منطقه، انجام مانیتورینگ برخط اپراتورهای سیار و ثابت، استقرار دیزل ژنراتورهای سیار در نقاط حساس، استقرار اکیپ‌های گشت‌زنی به منظور حفاظت از فیبر در مسیرهای حیاتی، هماهنگی برای تهیه، تامین و نظارت بر سوخت دیزل ژنراتورهای سیار و هماهنگی برای اعزام اکیپ‌های رفع خرابی برای پایداری شبکه پسیو در زمان بحران انجام شده است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!