سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

فیلتر سرویسAMP گوگل لغو شد

فیلتر سرویسAMP گوگل لغو شد

تاریخ درج: ۱۳۹۹/۵/۸ تعداد بازدید: 449

در چند روز گذشته تعداد زیادی از سایت های ایرانی، از جمله سایت‌های خبری دچار اختلال شدند. این اختلال از روز دوشنبه شروع شد و تا عصر سه‌شنبه ادامه داشت. در ابتدا مشخص نبود این اختلال به علت فیلترینگ داخلی ایجاد شده و یا از طرف گوگل دسترسی ایرانیان به این سرویس مسدود شده است.

شرکت زیر ساخت امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد اختلال ایجاد شده به علت محدود‌سازی در سرویس AMP گوگل بوده است که به دستور مقام قضایی خطاب به اپراتور‌ها انجام شده که با توجه به شکایات تعدادی از کاربران و مشکلاتی که برای خبرنگاران دولتی ایجاد کرده مجدد بررسی گشت. این دستور با مساعدت مقام قضایی طی چند ساعت لغو شده است.

مشکل در سایت خبری

سرویس AMP گوگل مخفف Accelerated Mobile Pages است و برای بارگزاری سریع‌تر سایت‌ها در دستگاه موبایل استفاده می‌شود. این مسئله بسیار مهم است زیرا سرعت بالای صفحات وب‌سایت یک جزء حیاتی از تجربه کاربر می‌باشد و طبق اعلام گوگل 53 درصد از کاربران موبایلی بیش از 3 ثانیه در سایت نمی‌مانند. 

به گفته عادل طالبی، دبیر انجمن کسب‌وکارهای اینترنتی، بازدید از سایت‌های داخلی در ساعات اولیه این اختلال به شدت کاهش یافته است. وی در ادامه افزود که فارغ از دلیل اختلال، کسب وکارهای باید از مدت‌ها قبل در فکر استفاده از سرویس دیگری می‌بودند. چرا که این سرویس به طور کامل در دسترس ایرانی‌ها نیست و مطئناً دستخوش تحریم خواهد شد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!