سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

بازدید رسانه‌ای از سایت 5G ایرانسل انجام شد

بازدید رسانه‌ای از سایت 5G ایرانسل انجام شد

تاریخ درج: ۱۳۹۹/۵/۷ تعداد بازدید: 92

هفته گذشته در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از اولین سایت 5G ایران با همکاری ایرانسل و وزارت ارتباطات رونمایی شد. صبح امروز سه‌شنبه 7 مرداد ماه دومین سایت 5G کشور در ساختمان مرکزی ایرانسل افتتاح شد. تست سرعت نسل پنجم اینترنت با حضور مدیر عامل ایرانسل و نمایندگان 37 رسانه انجام شد و ایرانسل توانست به سرعت بیش از ۱.۵ گیگابیت بر ثانیه در محیط داخلی دست پیدا کرد.

انجام تست از طریق سیم کارت ایرانسل با گوشی‌های معمولی موجود در بازار صورت گرفت. خبرنگاران توانستند خود این تست را انجام دهند و به بررسی سیم کارت موجود در گوشی و میزان سرعت اینترنت بپردازند و سرعت بیش از 1.518 گیگابیت بر ثانیه را تجربه کنند.

دومین سایت نسل پنجم

دکتر بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل، پهنای باند زیاد موبایل منتج به سرعت بالا، قابلیت ارتباط انبوه و نیز پایداری بالا و تأخیر خیلی کم را سه ویژگی مهم نسل پنجم اینترنت دانست که مانند سه رأس مثلث می‌باشد که با دستیابی به این سه قابلیت، طیف گسترده‌ای از خدمات، به طیف وسیعی از مخاطبان در حوزه‌های مختلف قابل ارائه است.

مدیر عامل ایرانسل در رابطه با موضوع عدم نیاز به فناوری نسل پنجم اینگونه پاسخ داد: این صحبت‌ها در زمان شبکه نسل چهارم هم مطرح بود. ولی اکنون در روستا‌های کشور هم نیاز به اینترنت نسل چهارم احساس می‌شود. در بعضی از روستا‌ها اینترنت به صورت 3G می‌باشد و کاربران از این موضوع ناراحت هستند و خواستار شبکه نسل چهارم هستند.

دکتر بیژن عباسی آرند در ادامه افزود: نسل پنجم با نسل‌های پیشین تلفن همراه تفاوت‌های زیادی دارد و از قابلیت‌های آن برای توسعه اقتصاد کشور استفاده خواهد شد وی در ادامه سهم اقتصاد دیجیتال را قریب به ۶.۵ درصد بیان کرد که سالانه یک درصد به آن اضافه می‌شود اما با به کارگیری این فناوری، سهم اقتصاد دیجیتال بیشتر خواهد شد و شتاب سریع‌تری نیز خواهد گرفت. علاوه بر آن نسل پنجم تلفن همراه می‌تواند برای شرکت‌های دانش‌بنیان نیز کمک حال باشد.

مدیر عامل ایرانسل گفت اپراتورها متعهد هستند تا پایان سال ۱۴۰۲، حداقل ۱۰ درصد مناطق کشور را به نسل جدید ارتباط سیار مجهز نمایند.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!