سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

هشدار سامانه همتا: گوشی مسافری نخرید

هشدار سامانه همتا: گوشی مسافری نخرید

تاریخ درج: ۱۳۹۹/۵/۸ تعداد بازدید: 111

سامانه همتا یا سامانه هوشمند مدیریت تجهیزات ارتباطی از شهروندان خواسته است تا قبل از خرید گوشی تلفن همراه، با شماره گیری کد دستور #777* اصالت دستگاه مورد نظر را استعلام کنند و از مسافری نبودن آن اطمینان حاصل نمایند و در صورتی که گوشی مسافری بود از خرید آن صرف نظر نمایید.

سامانه همتا اعلام کرد با توجه به پایش‌های سامانه شناسایی و مبارزه با قاچاق، سوء استفاده عده‌ای از طرح واردات مسافری محرز شده است که به مراجع قضایی ارجاع داده شده است. واردات مسافری که فعالان حوزه واردات از آن با عنوان (قاچاق) یاد می‌کنند از راه‌های دور زدن قانون محسوب می‌شود که عده‌ای از این طریق اقدام با وارد کردن گوشی به کشور می‌کردند.

گوشی مسافری

در شهریور ماه 1398 سامانه همراه اقدام به ارسال پیامک به متخلفین کرد و هشدار‌های لازم را مبنی بر عدم تکرار تخلف داده است ولی با اصرار اصناف جهت جلو‌گیری از متضرر شدن فروشندگان به گرفتن تعهد اکتفا شد. سامانه همتا اعلام کرد برخورد با متخلفین در دستور کار قرار گرفته است به همین علت احتمال قطع گوشی‌های مسافری وجود دارد.

موضوع خرید کد اقامت اتباع خارجی و رجیستر کردن تلفن‌های همراه که به صورت قاچاق وارد کشور می‌شد اکنون بر طرف شده است. ولی همچنان واردات از طریق پاسپرت مسافرین ادامه دارد با این حال تعداد آن بسیار کاهش یافته و از 40,000 عدد به 1000 عدد در روز رسیده است.

سامانه همتا اخطاریه‌ای به شرح زیر در رابطه با اقدام به واردات گوشی به صورت مسافری منتشر ساخت: متخلفین علاوه بر مجازات‌های مندرج در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز طبق قانون جرایم رایانه‌ای نیز تا دو سال حبس در پیش خواهند داشت.

در پایان همتا از تمام شهروندان خواست تا قبل از خرید گوشی تلفن همراه نسبت به استعلام اصالت دستگاه اطمینان حاصل نمایند. گوشی تلفن همراه وارد شده به صورت مسافری فقط برای استفاده شخصی مسافر مجاز می‌باشد.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!