سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


کمیته سنا (سندیکای مخابرات ایران، نظام صنفی رایانه‌ای کشور، اتحادیه صادرکنندگان خدمات مهندسی، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات ایران) در بیانیه‌ای اعلام کرد در صورت ادامه روند عدم تخصیص ارز به تجهیزات فناوری اطلاعات، شاهد اختلالات گسترده‌ای در سطح ملی در آینده نزدیک خواهیم بود.

کمیته سنا در راستای احترام به حقوق مردم درخصوص استفاده و بهره‌مندی از مزایای ارزشمند فاوا هشدار می‌دهد که با ادامه عدم ترخیص ارز به تجهیزات فناوری اطلاعات و ارتباطات در آینده نه چندان دور شاهد اختلالات گسترده در سطح ملی خواهیم بود.

عدم تخصیص ارز
چندی پیش با ایجاد اختلال در کارکرد سرورهای یکی از کارگزاری‌های بورس خسارت‌هایی به صورت مستقیم و غیر‌مستقیم، سرمایه متقاضیان را تحت تاثیر قرار داد. و حتی شاهد بودیم با قطع یک مرکز داده (مرکز داده آسیا‌تک) در روز تعطیل که حدودا 3 ساعت به طول انجامید کسب و کارهای زیادی را تحت تاثیر قرار داد.

انتظار اصلی حوزه فاوا از وزیر ارتباطات و فناوری به شرح زیر می‌باشد:

انتظار اصلی بخش خصوصی حوزه فاوا از وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، ورود مستقیم و موثر و رفع آنی مشکلات این حوزه همانند رفع مسئله گوشی‌های تلفن همراه است. فراموش نکنیم همانگونه که گوشی تلفن همراه به دلیل استفاده آحاد افراد کشور به‌صورت نفر به نفر حائز اهمیت است، تجهیزات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز به عنوان زیرساخت‌های اصلی این حوزه از اهمیت بالاتری برخوردار است و در صورت عدم ورود این تجهیزات نه تنها حفظ سطح فعلی خدمات در مراکز داده با دشواری بسیار روبرو خواهد شد، بلکه توسعه‌ای نیز در مراکز داده شاهد نخواهیم بود. علاوه بر آن بسیاری از امکانات و اپلیکیشن‌های نصب ‌شده روی گوشی‌های تلفن همراه نیز باوجود پرداخت هزینه برای استفاده از آن، کارایی مناسب نخواهند داشت.

وی در ادامه افزود علاوه بر مشکلات ذکر شده در فوق، عدم پرداخت مطالبات اعضای این تشکل‌ها با گذشت زمان زیاد از سوی کارفرمایان، و احتمال ادامه این روند بر اساس چشم‌انداز پیش رو در آینده، «کمیته سنا» مصرانه پیشنهاد استفاده از گشایش اعتبارات اسنادی داخلی را مطرح می‌کند بر این اساس، ضمن آزاد شدن منابع مالی داخلی، امکان بهبود سرمایه درگردش، تسریع در تراکنش‌های مالی، پرداخت مستمر حقوق پرسنل و سایر هزینه‌های جاری برای شرکت ها نیز به وجود خواهد آمد.

کمیته سنا در پایان با تاکید موکد پنج بند بیانیه پیشین را بیان کرد:

  • تمدید زمان انجام تعهدات تمام قراردادهای حوزه فاوا به مدت شش ماه
  • تعدیل قراردادها بر اساس مستندات ارائه‌شده از سوی شرکت‌ها به میزان مبلغ ریالی ارز ارسال‌شده از طریق سیستم بانکی
  • عدم ضبط ضمانتنامه‌ها به‌دلیل خارج از اختیار بودن شرایط شش ماه اخیر
  • اعلام فرمول و مدل تعدیل قیمت در اسناد مناقصات، استعلام‌ها و قراردادها
  • پرداخت صورت وضعیت پیمانکاران و تولیدکنندگان حداکثر ظرف مدت یکماه پس از تحویل و انجام تعهدات قراردادی و مشمول جریمه شدن هرگونه تاخیر در پرداخت و محاسبه این جریمه با نرخ وام بانکی

کمیته سنا بیانیه خود را با این جمله به پیان رساند که عدم تخصیص ارز نیمایی به تجهیزات فاوا و عدم استفاده از گشایش اعتبار اسنادی که دارای پتانسیل بالقوه بسیار زیاد در خصوص پرداخت مطالبات بخش خصوصی و مفری برای رهایی از قفل شدن سرمایه شرکت است، تبعات بسیار سنگین ملی در پی خواهد داشت.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!