سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

بیش از 240 زیر‌دامنه توسط هکر‌ها به سرقت رفت

بیش از 240 زیر‌دامنه توسط هکر‌ها به سرقت رفت

تاریخ درج: ۱۳۹۹/۴/۱۹ تعداد بازدید: 432

هکر‌ها این بار زیر‌دامنه بزرگترین برندها و سازمان‌ها را مورد هدف قرار دادند. زیر‌دامنه بیش از 240 وب‌سایت که متعلق به بزرگترین برند‌ها و سازمان‌ها می‌باشد توسط یک گروه از مجرمان سایبری که از سال‌ها قبل به فعالیت می‌پرداختند به سرقت رفته است. 

هدف از این سرقت هدایت کاربران به سمت سایت‌های شرط‌‌‌‌‌ ‌بندی و سایت‌های حاوی بد‌افزار بوده است. از شرکت‌هایی که مورد سرقت قرار گرفته‌اند می‌توان به شورون، صلیب سرخ، یونسکو ،برادران وارنر، هانی‌ول، توشیبا، ولوو و زیمنس نام برد که نه تنها زیر‌دامنه آن‌ها بلکه DNS این شرکت‌ها نیز به سرقت رفته است.

هک زیر دامنه

اواخر ماه گذشته میلادی (ژوئن) یک محقق امنیتی لیستی از زیر‌دامنه‌های سرقت شده را تهیه و به ماکروسافت داده است.

این محقق در رابطه با سرقت انجام شده این گونه بیان کرد:
این زیردامنه‌ها توسط یک گروه جنایی بین‌المللی برای کارهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از آن‌ها کاربران را به سایت‌های حاوی بدافزار منتقل می‌کنند و تعدادی برای هدایت افراد به سمت سایت‌های شرط‌بندی آنلاین یا افزونه‌های مخرب کروم استفاده می‌شوند. این کار به صورت خودکار صورت می‌گیرد چرا که آن‌ها به سازمان‌های زیادی حمله و بدافزارها را بارگذاری کرده‌اند. من به سازمان‌های زیادی هشدار داده‌ام و بزرگترین ترس آن‌ها باید همکاری این گروه با گروه‌های دیگر باشد که نتیجه مخرب‌تر در پی دارد.

ماکروسافت به همراه سازمان‌های دیگر در تلاش است تا این زیر دامنه‌ها را خاموش نماید. تاکنون نزدیک به 20 درصد از دامنه‌ها غیر فعال شده است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!