سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

تعلق اینترنت 100 مگابیت بر ثانیه‌ای به کسب و کارها

تعلق اینترنت 100 مگابیت بر ثانیه‌ای به کسب و کارها

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ تعداد بازدید: 288

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، در آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی که برگزار شد ضمن بازگو کردن اهداف شبکه ملی اطلاعات تا سال 1404 قوانین جدیدی در خصوص میزان دسترسی کسب و کارهای مختلف و خاوارهای ایرانی به اینترنت به تصویب رسید.

تعلق اینترنت 100 مگابیت بر ثانیه‌ای به کسب و کارها

طبق تصمیمات گرفته شده قرار بر این شد که کسب و کارها از اینترنت 100 مگابیت بر ثانیه برخوردار باشند و همچنین پوشش صد در صد جمعیت کشور برای دسترسی پهن باند سیار با سرعت متوسط 10 مگابیت بر ثانیه و پوشش 80 درصدی دسترسی پهن باند ثابت خانوارها با متوسط سرعت 25 مگابیت بر ثانیه باشد.

علاوه بر این در بخش صنعت داخلی هم تولید گوشی‌های ساخت داخل به 20 درصد مصرف گوشی‌های کشور افزایش یابد و همچنین سالانه حدود 5 درصد رشد خودکفایی در زمینه تجهیزات شبکه ایجاد شود، علاوه بر این در جلسه شورای عالی فضای مجازی مقرر شد سهم اقتصاد دیجیتال و خرده‌فروشی الکترونیکی حدود 10 درصد اقتصاد کشور را شامل شود و خدمات پایه کاربردی داخلی تا سال 1400 به طور کامل تأمین شود.

یکی از اهدافی که مرکز ملی فضای مجازی به دنبال اجرای آن می‌باشد ایجاد حداقل 3 قطب مرکز داده در سه استان کشور است تا شبکه متوازنی در سراسر کشور داشته باشیم.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!