سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، روز گذشته دو خبر متفاوت در مورد تعداد مشترکین 3 اپراتور مطرح کشور یعنی همراه اول، ایرانسل و رایتل منتشر شد که دو خبر کاملا متفاوت را نقل می‌کند. یک از آنها افزایش تعداد مشترکین همراه اول و کاهش تعداد کاربران ایرانسل و رایتل را نشان می داد، اما در خبر دیگری که به وسیله سازمان تنظیم مقررات منتشر شده است سهم بازار همراه اول در سال 98 نسبت به 97 حدودا 7 درصد کاهش داشته است.

تعداد مشترکین کدام اپراتور در سال 98 افزایش یافته است؟

در ادامه می‌خواهیم این دو خبر را با هم مقایسه کنیم

افزایش کاربران همراه اول و کاهش تعداد مشترکین ایرانسل و رایتل

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد تا پایان سه ماهه دوم سال جاری تعداد مشترکان تلفن همراه از 116 میلیون نفر فراتر رفته و ضریب نفوذ به مرز 140 درصد در کشور رسیده است.

گفتنی است جدیدترین آمار رسمی دولت نشان می‌دهد که همراه اول به عنوان اپراتور اول ارتباطی کشور به ضریب نفوذ 74.31 درصد رسیده و ایرانسل با اختلاف نسبتا زیاد ضریب نفوذ 60.07 درصدی را به ثبت رسانیده است؛ رایتل نیز به عنوان کوچکترین اپراتور ارتباطی کشور ضریب نفوذ 5.32 درصدی دارد.

بر این اساس، آخرین آمار رگولاتوری کشور نشان از نفوذ 140 درصدی تلفن همراه "شامل بیش از 116 میلیون مشترک تلفن همراه" در کشور دارد، بدین ترتیب باید گفت بیش از یک و نیم برابر جمعیت کشور دارای تلفن همراه هستند که شاخصی درخور توجه است و نشان از پیشرفت در حوزه ارتباطات کشور دارد.

نکته جالب دیگری که در این خبر وجود داشت در خصوص تعداد مشترکین این سه اپراتور مطرح کشور می‌باشد، زیرا گفته می‌شود در حقیقت اپراتور اول کشور (همراه اول) تنها اپراتوری بوده که توانسته ظرف سه ماهه تابستان سال جاری 943 هزار و 142 مشترک جدید جذب شبکه خود کند، در حالیکه اپراتور دوم (ایرانسل) 53 هزار و 972 و اپراتور سوم (رایتل) نیز 756 هزار و 940 مشترک از دست داده اند.

تعداد مشترکین همراه اول در سال 98 کاهش یافته است!

در خبر دیگری که در مورد مشترکین اپراتورهای کشور نوشته شده است برعکس خبر قبلی ادعا می‌کند که تعداد مشترکین ایرانسل در طول سال 98 افزایش یافته و از 36 درصد به 43 درصد رسیده است.

گفتنی است سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در تازه‌ترین گزارشی که از سهم بازار اپراتورهای تلفن همراه منتشر کرده گفت:  در سال 1397 سهم همراه اول 60 درصد، ایرانسل 36 درصد و رایتل 4 درصد بود که این آمار در سال 1398 به 53 ، 43 و 4 درصد رسیده است.

شایان ذکر است این اتفاق، یعنی کاهش سهم بازار همراه اول به 53 درصد و افزایش سهم اپراتور دوم به 43 درصد، نزدیکترین فاصله سهم بازار این دو اپراتور مخابراتی از زمان رقابتی شدن بازار تلفن همراه تا کنون است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!