سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار


به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، سازمان اداری و استخدامی کشور پیشنهاد تنظیم لایحه قانونی ممنوعیت ایجاد دفاتر موازی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی و تبدیل دفاتر موجود به دفاتر پیشخوان دولت را ارائه کرده است.

 تنظیم لایحه‌ ممنوعیت ایجاد دفاتر موازی دفاتر پیشخوان دولت

در واقع دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی با هدف کاهش برخی تصدی‌های دولت، افزایش بهره‌وری خدمات دستگاه‌های اجرایی کشور، سهولت دسترسی شهروندان به خدمات و صرفه‌جویی در زمان و هزینه آنان ایجاد شده است.

با آن که هیئت وزیران طی تصویب‌نامه‌ای در سال 1397 بر ارائه خدمات قابل برون سپاری دستگاه‌های اجرایی از طریق دفاتر پیشخوان دولت تاکید و در سال 1396 ایجاد هر گونه دفاتر مشابه برای ارائه خدمات دستگاه‌ها را ممنوع اعلام کرده بودند، اما هنوز برخی از دستگاه‌ها مبادرت به ایجاد دفاتر موازی نظیر کارگزاری‌های تامین اجتماعی، دفاتر خدمات الکترونیک شهر، دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، دفاتر پلیس +10، دفاتر سلامت شهر و دفاتر ساتا تامین اجتماعی نیروهای مسلح می‌نمایند.

از آنجایی که تشکیل بی‌رویه دفاتر مشابه و عدم برخورد مناسب توسط مراجع مربوطه، سبب گسترش روزافزون این گونه دفاتر در سایر دستگاه‌ها و کاهش توازن اقتصادی و کیفیت ارائه خدمات در دفاتر مذکور شده است به همین دلیل قانون جدید ممنوعیت ایجاد دفاتر موازی دفاتر پیشخوان دولت به تصویب رسیده است.نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!