سیم کارت

سیم کارت

تلفن ثابت

تلفن ثابت

دامنه

دامنه

پایگاه کشوری سیم کارت ، تلفن ثابت و دامنه
رند / اخبار

دامنه‌های ir تا اطلاع ثانوی قفل و منقضی نمی‌شوند

دامنه‌های ir تا اطلاع ثانوی قفل و منقضی نمی‌شوند

تاریخ درج: ۱۳۹۸/۸/۲۸ تعداد بازدید: 1327

به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند، با توجه به شرایط فعلی اینترنت کشور و عدم دسترسی به سایت‌ها و سرویس‌های بین‌المللی نظیر گوگل، کاربران اینترنت با مشکلات زیادی برای دسترسی به برخی سرویس‌ها روبرو شده‌اند. اکنون با توجه به اینکه هر شب دامنه‌های منقضی شده برای ثبت عمومی آزاد می‌شوند، این روند توسط ایرنیک متوقف شده است. طبق استعلام تلفنی از مرکز پشتیبانی ایرنیک، این روند تا زمانی که وضعیت اینترنت بین‌المللی به حالت پایدار برسد، ادامه خواهد داشت.

دامنه‌های سایت نیک تا اطلاع ثانوی منقضی نمی‌شوند

طبق خبرهای رسیده در حال حاضر تنها 7درصد از پهنای باند کشور مورد استفاده قرار گرفته است به همین دلیل فقط سایت‌هایی که میزبانی آنها در داخل کشور انجام می‌شود در دسترس کاربران قرار می گیرد.

لازم به توضیح است که بر اساس قوانین، هر دامنه‌ای تاریخ انقضا دارد و صاحب دامنه موظف است پیش از منقضی شدن آن نسبت به تمدید دامنه اقدام نماید. در صورت عدم تمدید دامنه به مدت یکماه قفل شده و سپس برای ثبت در اختیار عموم قرار می‌گیرد. سایت ایرنیک در طی روزهای گذشته هیچ دامنه‌ای را منقضی، معلق یا آزاد نکرده است و این شرایط تا زمانی که اینترنت کشور به شرایط عادی بازگردد ادامه خواهد داشت.


برچسب ها : دامنهدامنه ملی

نظرات
Comments

نظر جدید


برای ثبت نظر ابتدا در سایت لاگین کنید

لطفا ابتدا در سایت لاگین کنید!